Robert Štach
26.07.2014
Ševci v Tasovicích uhráli postup, výkonem však příliš neoslnili

Ševci nepřipustili překvapení a v úvodním pohárovém kole zvítězili na půdě Tasovic 3:1. Divizní soupeř ovšem hlavně v první půli hodně kousal a nebýt druhé zlínské branky do šatny, museli by se hosté o výsledek obávat, hluchých míst bylo v jejich hře až příliš mnoho.

TJ Sokol TasoviceTJ Sokol Tasovice
Pohár, sobota 26.7.2014, 17:00, STADION TASANDA
1:3
(0:2)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 73. Veselý – 25. Železník, 45. Motal, 87. Kurtin Rozhodčí: Vostrejž – Hrůza, Černý.
TJ Sokol Tasovice: Šebela – Krátký, Mička, Blahounek, Šrámek, Veselý, Hováček, Hovš, Suhaník, Helebrank, Švarc.
FC FASTAV Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Holík (43.Bartolomeu), Motal, Hájek - Železník (72.Kurtin), Poznar (58.Malchárek), Chmelo. Trenér: Martin Pulpit.

Ve třetí minutě jako první zahrozily Tasovice, když proti Juhaňákovi včas vyběhl Dostál. Hned vzápětí na opačné straně pláchl Holík, předložil tutovku Železníkovi, jenomže ten bránu minul. V sedmé minutě nebezpečně vystřelil zlínský Hájek a balón jen těsně minul tyč. Ten samý hráč se na zadní tyči neprosadil ani hlavou. Další tutovku připravil Železník pro Poznara, jenž však Šebelu nepropálil ani nadvakrát.

Druhé varování Tasovic přišlo ve 22. minutě, Veselý se dostal za záda ševců a Dostál zabránil nejhoršímu. Hájek přispěchal s odpovědí a Šebela vytáhl míč na roh. Pak už to konečně přišlo. Hájek vysunul Železníka a ten si sám před domácí bránou poradil - 0:1.

Ševci se zklidnili a poločas se snažili dohrát s nulou vzadu. Pět minut před pauzou navíc hlavičkoval v dobré pozici nad bránu Poznar. Tváří v tvář gólmanovi pak selhal Železník. Nicméně po následném rohu se přeci jenom prosadil Motal a situaci uklidnil – 0:2.

Na začátku druhé půle Motal vysunul Poznara, ten ovšem zakončil vedle. Blahoudek na druhé straně vyzkoušel Dostála. Do dobré pozice se dostal v 58.minutě hostující Chmelo, jehož obstřelu chyběly jen decimetry. Malchárek se po Železníkově pasu dostal za záda domácích beků, nicméně v zakončení nebyl důrazný. Trest za nízkou efektivitu přišel vzápětí.

Veselý šel agresivně před Dostála a odražený míč vrátil do sítě – 1:2. Klid na kopačky ševců mohl vrátit znovu Malchárek, jenž však mířil do břevna. Nebezpečná byla i rána Motala. Zblízka přesně nezacílil ani Kurtin. Festival zahozených šancí pokračoval tutovkou Malcharka.

Až teprve střídající Kurtin tři minuty před koncem přidal hlavou uklidňující třetí branku. Tečku za utkání pak udělala další neproměněná loženka Malcharka. Ševci tedy nakonec odvezli z Tasovic očekávaný postup, nicméně množství zahozených šancí by se jim mohlo v ligové soutěži zle vymstít.

Fotogalerie

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport