Michal Sedláček
11.3.2017
Ševci prolomili střelecké trápení, z derby ale berou pouze bod

Očekávaný zápas nakonec skončil bez vítěze. Slovácko dobře začalo a v 16. minutě šlo do vedení, když se prosadil Jan Navrátil. Zlín se po inkasovaném gólu zvedl a podařilo se mu srovnat. Pazderův centr našel hlavu Beauguela a ten vstřelil svůj premiérový gól v dresů ševců. Byl to nakonec gól, jenž měl cenu jednoho bodu. Domácí i přes šance v druhém poločase nakonec další branku nepřidali.

FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín
20.kolo, sobota 11.3.2017, 15:00, LETNÁ ZLÍN
1:1
(1:1)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko

Branky: 41. Beauguel – 16. Navrátil Karty: 28. Pazdera, 52. Gajič – 10. Šumulikoski, 73. Civič, 89. Zajíc
Diváci: 5211
FC FASTAV Zlín: Dostál – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Matejov – V. Vukadinovič, Živulić, Traoré, Holík (79. Kopečný) – Beauguel, Diop (79. Fantiš).
1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Břečka, Civič – Daníček, Šumulikoski (C), Havlík – Navrátil, Zajíc (90+2. T. Rada), Machalík (87. Biolek).

Úvodní šanci zápasu měli hosté, kteří získali rohový kop, na něj si nejvýše naskočil Hoffman a svůj pokus poslal těsně nad branku Dostála. Vzápětí se připomněli i ševci, ale Jugas svůj pokus poslal jen do rukavic Heči. V 10. minutě kopali domácí přímý kop z hranice velkého vápna. K míči se postavil Gajič, napřáhl k ráně, ale jeho pokus skončil mimo branku.

V 15. minutě přišel první gól utkání. Centr do vápna propadl za zlínskou obranu, Dostál na něj nedosáhl a jako první u něj byl Jan Navrátil, jenž ho dorazil do odkryté branky. Ve 21. minutě směřoval centr ze strany na Havlíka, který ale míč netrefil ideálně a tak skončil mimo bránu Dostála. O chvíli později to zkusil za hranicí velkého vápna Traoré, ale jeho rána skončila vedle branky.

O dvě minuty později obelstil dva protihráče Holík, odhodlal se k ráně z dálky, ale ta mířila jen do rukavic Heči. Ševci byli po gólu aktivnější, balón byl více na jejich kopačkách, ovšem šance nepřicházely. Až ve 41. minutě předvedli domácí rychlou akci, Pazdera poslal centr do vápna a na zadní tyči se u míče osamostatnil Jean-David Beauguel, který hlavičkou vstřelil svůj premiérový gól v dresu Zlína.

První poločas tak začínal za stavu 1:1. V jeho úvodu měl více práce Dostál, ale o žádné vážné šance se nejednalo. V 57. minutě se u postranní lajny uvolnil Beauguel, poslal centr do vápna, ale tam nikoho ze spoluhráčů nenašel. Druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabízel. Když už se Zlín dostal k bráně soupeře, obrana hostů byla připravená. V 70. minutě se do útoku tlačil Vukadinovič a ač byl držen obráncem, dostal se až ke střele, která však neměla potřebnou razanci.

V 76. minutě zahrávalo Slovácko přímý kop z hranice velkého vápna, Šumulikoski zvolil centr, jenž však Dostál vyboxoval do bezpečí. Pak měli ševci dvě velké příležitosti. Nejdříve hlavičkoval z malého vápna Beauguel, ale z dobré pozice minul branku. Následně pak musel pokus Fantiše vytahovat konečky prstů Heča a rána z dálky od Pazdery mířila vysoko nad. Zlín si ke konci utkání vypracoval tlak. V 90. minutě hlavičkoval Traoré, ale jeho pokus skončil nad brankou. Derby tak skončilo remízou 1:1.

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník: Pozitivní je, že jsme dali konečně gól, a taky, že mohl nastoupit Beauguel. Ještě není sice úplně stoprocentně nachystaný, ale je to hráč, který nám do útočné fáze určitě pomůže. Bohužel ten bod je pro nás v domácím prostředí málo. Měli jsme tam situace, kdy jsme se dokázali dostat na dostřel. Nehrál nám dobře střed pole, kde mělo Slovácko pohyblivé hráče. Z levé strany se jim pak dobře zasouval Havlík, z čehož plynula přečíslení a více prostoru dostal Civič. Levá strana pro nás tedy byla velmi nepříjemná. Pro soupeře byla naopak nepříjemná naše pravá strana, tím pádem se to více srovnávalo. My jsme si vytvořili naše největší příležitosti až ve druhém poločase, kde ty dvě hlavičky mohly skončit brankou. Naopak oni měli nebezpečné situace, které dokázal vyřešit Standa Dostál, nebo jsme to uhráli hlavou.