Václav Pavlíček
16.7.2017
Juniorka ve svém druhém zápase porazila Kroměříž

K dalšímu utkání zajížděla zlínská juniorka do Kroměříže. Na hlavním stadionu nastoupila proti mladému týmu domácích Hanáků, tvořených především z hráčů, kteří vyšli z dorostu. Mladí ševci se prosadili čtyřikrát a poprvé v přípravě zvítězili.

SK Hanácká Slavia KroměřížSK Hanácká Slavia Kroměříž
Příp., neděle 16.7.2017, KROMĚŘÍŽ
1:4
(1:2)
FC FASTAV Zlín U21FC FASTAV Zlín U21

Branky: 9. Ferko – 18. Štípek, 32. Nečas, 73. Venený, 76. Stuchlík
FC FASTAV Zlín U21: Šiška (46. Dostál J.) – Petřík, Košák (46. Matyáš), Pernitskyi (46. Žůrek), Zahradník (65. Pernitskyi), Venený, Stuchlík (46. Červenka P.), Štípek, Mlýnek V. (60. Stuchlík), Votava (46. Pavlíček), Nečas (46. Gettler)

Hned v první minutě utkání se ocitl po centru Stuchlíka na penaltě sám Mlýnek, jeho střela ale byla zblokována na rohový kop. Zlínští se od začátku tlačili do útoku a hrálo se převážně na polovině Hanáků.

Jenže s ojedinělým nákopem domácích si nedokázala poradit zlínská obrana v čele s brankářem Šiškou, a domácí Ferko se dokázal prosadit po přehození našeho brankáře, 0:1.

Po dalších deseti minutách už bylo srovnáno. Po autovém vhazování si Mlýnek pěkně narazil s Votavou, a prvně jmenovaný našel přesně ve vápně hlavu Štípka, ten se nemýlil a vyrovnal na 1:1.

Za chvíli se opět připomněl Štípek, který krásnou střelou pod břevno protáhl domácího brankáře Svobodu.

Ve 32. minutě se měnilo potřetí skóre utkání. Ševci kopali standardní situaci od postranní čáry, k míči se postavil Nečas, napálil míč směrem na bránu a k udivení všech přítomných diváků míč skončil v šibenici domácí brány, 2:1.

Za chvíli mohl navýšit skóre Mlýnek, Štípek ho krásně našel na zadní tyči, jenže ten místo opuštěné brány trefil pouze břevno. A na konci poločasu zahrozili i domácí. Po nedorozumění v obraně se ocitl v nadějné příležitosti kroměřížský útočník, proti tomu dobře vyběhl Šiška a nedal mu tak šanci na přesné zakončení.

Ve druhém poločase došlo k mnoha změnám na hřišti, které spíše jakoby prospěli domácímu mužstvu. Hanáci se dostali více do hry a měli i nebezpečné situace před zlínskou bránou.

Tu největší dokázal vyřešit brankář Dostál, který vychytal tváří v tvář útočníka červenobílých. Za chvíli se konečně ocitli v šanci i zlínští, tentokrát ale dva výborné zákroky vytáhl domácí brankář, který nejdříve reflexivně vychytal Stuchlíka a následně i dorážku Gettlera.

V 73. minutě už byl ale krátký na dorážku Veneného, který si našel propadlý míč po rohovém kopu na zadní tyči a ve skluzu zvýšil na 3:1.

Za pár minut to už bylo o tři branky. Rychlý protiútok po straně táhl Červenka, předložil míč do vápna Stuchlíkovi a ten nadvakrát protlačil míč do sítě, 4:1. Ke konci zápasu měl ještě šanci Červenka, ale z nadějné pozice přestřelil.

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport