Zuzana Molková
28.1.2017
Zlínští hráči zdolali v přípravě polský Górnik Zabrze

Zlínští hráči zdolali v přípravě polský Górnik Zabrze

Zlínští ševci si dnes v poledne změřili síly s polským týmem Górnik Zabrze. Ve sportovním centru na Vršavě dokázal domácí tým vybojovat vítězství, o kterém v 81. minutě rozhodl Tomáš Janíček.

FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín
Přípr., pátek 27.1.2017, 12:30, UT VRŠAVA
1:0
(0:0)
Gornik ZabrzeGornik Zabrze
 
Branka: 81. Janíček
Diváci: 89
FC FASTAV Zlín: Švenger – Pazdera, Bačo, Janíček, Hubaček – Vukadinovič, Traoré, Živulič, Masař – Diop, Beauguel Náhradníci: Dostál, Matějov, Bartolomeu, Fantiš, Jugas, Mlýnek M., Kopečný, Štípek, Mlýnek V. Trenér: Páník.
Gornik Zabrze: Pawłowski – Danch, Kopacz, Szweluchin, Karwot, Urynowicz, Matuszek, Janco, Kurzawa, Ł. Wolsztyński, Żagiel.
 

Komentář

Začátek utkání byl vyrovnaný, oba týmy se střídaly v držení míče a hrálo se spíše ve středu hřiště. V prvním náznaku šance se objevil Beauguel, avšak po rohu hlavičkoval nad bránu. Další slibnou příležitost přichystal centrující Vukadinovič na vápno opět nové posile Jeanu Davidu Beaguelovi, ale z těžké pozice jeho volej skončila mimo. 

Právě Beauguel dnes zažil premiéru, ve které se zlínským fanouškům poprvé předvedl. Jeho kvality ocenil i hlavní trenér Bohumil Páník. „Je to hráč, na kterého jsme čekali. Vyčkáme až trošku potrénuje a bude stoprocentně zdravý, ale už dnes tam ty náznaky byly. On ví, jak se má chovat na hřišti, v zápase to několikrát prokázal a myslím, že to bude jen lepší a lepší,“ uvedl kouč. 

V začátku druhé půle utkání se obraz hry příliš nezměnil. Stále se hrálo spíše kolem středového kruhu a ani jeden tým si nemohl najít cestu k soupeřově bráně. 

První velké šance se domácí tým dočkal až v 78. minutě; na centrovaný míč si naskočil Mlýnek, ale z bezprostřední blízkosti jeho hlavičku zneškodnil gólman hostí. O tři minuty později už však mohli ševci konečně slavit. Na rohový kop Bartolomeua se nejvýše vyšplhal Bačo, který hlavou sklepl Janíčkovi a ten už se nemýlil; 1:0. 

Ševci už tento stav dokázali udržet do konce utkání a před odletem na soustředění v Turecku si připsali další vítězství v přípravě. „Byl to soupeř silový, fyzicky zdatný, který disponuje s rychlostními typy. Nenajdete tam žádné pomalé hráče. Viděli jsme dobrou konfrontaci a dobře připravený způsob hry. Dělal nám problémy, pořád jsme byli o krok pozadu. Oba týmy prokázali odolnost a trpělivost. Na soupeře platila pohyblivost našich mladých kluků, kteří do zápasu zasáhli. Měli vířivý pohyb, takže oba týmy splnili očekávání,“ zhodnotil dnešní výkon Bob Páník.

Fotogalerie

               
 
 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál