Michal Sedláček
1.4.2017
Ševci stále čekají na výhru, doma podlehli Hradci

Zápas se vyvíjel nepříznivě již od samého začátku, jelikož už v 9. minutě se prosadili hosté zásluhou Černého. Beauguel sice o čtyři minuty srovnal, ale ve 36. minutě šli Hradečtí opět do vedení zásluhou Černého. Zlínští poté měli šance, ale gólu se dočkali ve druhém poločase opět jen hosté. V konečném hodnocení to znamenalo prohru 1:3.

FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín
22.kolo, sobota 1.4.2017, 17:00, LETNÁ ZLÍN
1:3
(1:2)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové

Branky: 13. Beauguel – 9. M. Černý, 36. P. Černý, 69. Hůlka Karty: 63. Traoré – 62. Krátký
Diváci: 4011
FC FASTAV Zlín: Dostál – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Hubáček (69. Živulić) – V. Vukadinovič, Traoré, Hnaníček, Štípek (61. Diop) – Beauguel, Fantiš (54. Holík).
FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Nosek (76. Chleboun), Hůlka, Mudra – Trubač (90. Žondra), Janoušek, Jirsák, M. Černý (88. Súkenník), Malinský – P. Černý (C).

Hned v úvodu otestoval připravenost Ottmara Štípek, jehož centr se snesl až na branku a jen tak tak, že nezapadl pod břevno hradecké branky. V 9. minutě ale přišel protiútok hostů, Dostál neudržel střelu z vápna a míč do branky dorazil Milan Černý. Hradec rázem vedl 1:0. Naštěstí pro Zlín tomu tak dlouho nebylo.

Ve 13. minutě našel Traoré dlouhým míčem Fantiše, ten kousek za hranicí velkého vápna vyslal mezi obránce přihrávku, kterou převzal Jean-David Beauguel a střelou na vzdálenější tyč prostřelil Ottmara. Stav byl 1:1 a ofenzivní fotbal pokračoval. Tomáš Malinský se prodral až do vápna a tam zle zatopil zlínské obraně, nakonec však z boku zakončil mimo tři tyče. V 19. minutě zahráli hosté před pokutovým územím rukou a tak ševci zahrávali přímý kop. Toho se zmocnil Vukadinovič, ale svůj pokus poslal jen do zdi.

Ve 25. minutě měli pro změnu šanci Votroci. Po rohovém kopu se dostali hosté k hlavičce, míč směřoval po odrazu od země do branky, ale na správném místě byl připraven Beauguel, který balón vykopl a odvrátil hrozící pohromu. Ta ale přišla o deset minut později. Stanislav Dostál se nedohodl s Jugasem, míč směřující na branku mu propadl mezi rukama a za čáru ho neměl žádný problém dorazit Pavel Černý. Ševci tak po prvním poločase prohrávali 1:2.

V 50. minutě se pěkně uvolnil Vukadinovič, přiťukl míč na Pazderu, jenž vyslal centr do vápna, ale ten těsně prolétl nad hlavami všech hráčů. Poté se opět připomněl Vukadinovič, když zachytil dlouhý balón, prosmýkl se kolem obránce, ale následnou střelu chytil Ottmar do náruče. Ševci pokračovali v tlaku a o dvě minuty později se ocitl na straně volný Pazdera, vyslal jedovatou ránu na branku, která už mířila do sítě, ale na poslední chvíli se do ni skluzem vložil Nosek a vykopl balón směřující do branky.

Zlín měl sice šance, ale góly dávali jen hosté. Po rohovém kopu se míč dostal na hlavičku Lukáše Hůlky a ten neměl problém uklidit balón za záda Dostála. Bylo to 3:1 a naděje domácích pomalu uhasínala. V 77. minutě hlavičkoval po rohu Diop, ale jeho pokus z dobré pozice skončil těsně nad břevnem. Chvíli na to měl opět šanci Diop. Po centru ze strany se opřel před brankou do míče, ale Ottmar převedl pohotový zákrok a míč vytěsnil mimo. Zlín měl poté ještě pár šancí, ale ani jednu nedokázal proměnit.