Michal Sedláček
22.4.2017
Ševci se dočkali výhry! Na hřišti Bohemians vydřeli vítězství 2:0

Po deseti zápasech v lize bez výhry to konečně přišlo. Zlínští vybojovali tři body na hřišti Boheminas 1905. Ševci měli velmi dobrý vstup do utkání a ve 13. minutě využil zaváhání Berkovce Miloš Kopečný, jenž vstřelil vítězný gól utkání. Domácí měli ve druhém poločase šance, ale na dobře chytajícího Švengera si nepřišli. V závěru se ještě do otevřené obrany vřítil Vukadinovič a připravil gólovou tečku pro Bartolomeua.

Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
25.kolo, sobota 22.4.2017, 17:30
0:2
(0:1)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 12. Kopečný, 90. Bartolomeu Karty: 25. Dostál - 90. Švenger Rozhodčí: Pechanec – Pelikán, Hrabovský
Diváci: 4179
Bohemians Praha 1905: Berkovec (46. Fryšták) – Dostál, P. Buchta, Šmíd (C), Havel – Hubínek, M. Hašek – Bartek, Mašek, Luts (75. Berger) – Marković (46. Kuchta). Trenér: Hašek.
FC FASTAV Zlín: Švenger – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Matejov – Kopečný (67. V. Vukadinovič), Traoré (73. Bartolomeu), Hnaníček, Štípek – Fantiš (78. Chwaszcz), Holík. Trenér: Páník.

Už ve druhé minutě měli ševci nadějnou šanci. Miloš Kopečný se dostal ke střele na hranici velkého vápna, míč byl tečován obráncem a jen konečky prstů ho Berkovec vytáhl nad břevno branky. O pět minut později byli Zlínští opět blízko gólu. Centr ze strany dopadl na hlavu Štípka, ten hlavičkoval z dobré pozice, ale pouze do rukavic brankáře Bohemians.

Ve 12. minutě se ale ševci dočkali. Pro dlouhý nákop se rozběhl domácí brankář Berkovec, ovšem Miloš Kopečný byl u míče jako první, pokopl si balón do strany, počkal si a pak ze strany poslal míč do odkryté branky domácích. Po obdržené brance přidali Klokani na tempu a ve 20. minutě měli příležitost srovnat. Roh se snesl na nohu Havla, ten byl ovšem možná trochu sám překvapen a z malého vápna nedokázal Švengera prostřelit.

Poté měli šanci opět ševci. Holík byl před vápnem faulován a kopal se přímý kop. K tomu se postavil Hnaníček, vyslal přízemní střelu kolem zdi a Berkovec se musel hodně natahovat, aby ji dokázal vytáhnout ven. Pak ale domácí brankář trochu zaváhal, když neudržel dlouhý centr Gajiče a nechybělo moc, aby se míče zmocnil Kopečný a přidal druhý gól. Ve 35. minutě střílel ve vápně z otočky Marković, ale svůj pokus namířil jen do míst, kde byl připravený Švenger. Po první půli tak byl stav 1:0 pro svěřence Bohumila Páníka.

Domácí byli na začátku druhého poločasu hodně aktivní a snažili se vyrovnat. V 55. minutě měl šanci Mašek, jenž se dostal za obranu, byl sám proti Švengerovi, ale ten se domácímu hráči vrhl pod nohy a míč zachytil. Zlínští se ve druhém poločase už víceméně jen bránili a hru tvořili Bohemians.

V 64. minutě byli domácí blízko ke srovnání. Mašek dostal přihrávku na střed šestnáctky, odkud vypálil z první a orazítkoval břevno branky Švengera. Zlínský brankář se jen ohlédl. Když to nešlo z blízky, tak to zkusil ránou z dálky Havel, ale jeho střela skončila nad břevnem. Klokani byli po celý poločas aktivnějším týmem a další příležitost měl po rohu Buchta, jenže jeho hlavička mířila nad. Výpady ševců byli ojedinělé, ale z jednoho takového mohl přidat druhý gól Holík.

Vukadinovič od brankové čáry poslal balón na velké vápno, tam ho minul Štípek, ale míče se chopil Holík a svou ránu namířil jen kousek vedle. Závěr utkání byl ještě nervózní, ale tři body už zůstali v držení ševců. Druhý gól totiž ještě v nastaveném čase přidal Bartolomeu, jenž společně s Vukadinovičem využili otevřené obrany domácích.