Dominik Zahnaš
24.1.2017
Ševci na Zlaté Moravce nestačili

Fotbalisté Zlína přivítali v dalším přípravném utkání na zlínské Vršavě devátý celek první slovenské ligy ViOn Zlaté Moravce. Úvodní branku utkání vstřelil v 76. minutě hostující Gešnábel. Na jeho trefu ještě stačil v 84. minutě odpovědět Hnaníček, těsně před koncem pak strhl výsledek na svou stranu po střele z trestného kopu z hranice pokutového území Karlík.

Diváci: 78
FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov, (70. Janíček) Jugas (70. Bačo) Gajič, Kopečný (70. Hubáček) – Štípek (70. Hnaníček), Živulič, Traoré, Bartolomeu – Vukadinovič, Diop. Trenér: Páník.
FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč (46. Holec) – Boszorád, Karlík, Kapor, Chren, Ujlaky, Kostadinov, Valovčan (66. Gešnábel), Nurović, Bariš, Orávik. Trenér: Gergely.

Zlínští vstoupili do utkání lépe. Již v šesté minutě mohl svůj tým poslat do vedení Vukadinovič, jeho branka ale díky nesprávně zdviženému praporku pomezního rozhodčího nemohla být uznána. O minutu později se již radovali hosté, ovšem zbytečně. Chybnou rozehrávku Dostála usměrňoval do brány jeden z hostujících útočníků, odmáván byl rovněž ofsajd.

Ve třinácté minutě byl blízko první brance zápasu opět Vukadinovič. Po pravé straně se prodral Bartolomeu, jeho následnou střelu ale vyrazil hostující brankář pouze na kopačku Vukadinoviče, ten před odkrytou brankou mířil pouze do tyče.

Těsně před koncem prvního poločasu mohli jít do vedení hosté. Hlavička Karlíka se od tyče odrazila k Dostálovi, který měl co dělat, aby si míč nesrazil do vlastní sítě.

V 53. minutě pálil z přímého kopu Živulič, jeho dobře mířenou střelu ale výborným zákrokem zlikvidoval Holec. O deset minut později se opět zaskvěl hostující brankář. Traoré již zvedal ruce nad hlavu, jeho hlavičku k pravé tyči ale fantastickým zákrokem zlikvidoval Holec.

V 67. minutě zakončoval nad bránu Dostála Gešnábel. Vzápětí střílel stejný hráč z přímého kopu pouze vedle levé tyče. Do třetice už to ale vyšlo. V 76. minutě se po akci z levé strany se k míči dostal opět aktivní Gešnábel a střelou k levé tyči překonal Dostála – 0:1.

Zlínským se podařilo dostat do hry v 84. minutě. Na centr z levé strany si naskočil Hnaníček a hlavičkou k pravé tyči srovnal stav utkání – 1:1.

Rána pro Zlínské přišla v poslední minutě utkání. K přímému kopu se postavil Karlík a střelou k levé tyči domácí brány strhl vítězství na stranu hostujícího celku 1:2.

Další přípravné utkání čeká zlínské fotbalisty již v Pátek, kdy na Vršavě od 12:30 změří své síly proti polskému celku Gornik Zabrze.

Fotogalerie

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport