Redakce
14.1.2017
Proti Opavě dvě vítězství

Fotbalisté Zlína zvládli dnešní dvojutkání proti Opavě vítězně. V prvním duelu v silnější sestavě zdolali soupeře 3:0. Ve druhém zápase pak zařadil trenér Bohumil Páník do sestavy několik hráčů z U19, ale i v omlazeném týmu dokázali Zlínští, po brance Mlýnka V., zvítězit 1:0. Testováním dnes prošla také nová tvář v podobě brankáře Milana Švengera, který naposledy působil v Příbrami.

Diváci: 98
FC FASTAV Zlín: Švenger - Pazdera, Gajič, Jugas, Matejov - Kopečný, Živulič, Traoré, Holík, Štípek - Jensen. Trenér: Páník.
Slezský FC Opava: Fendrich - Simerský, Helebrand, Židek, Jursa, Hrabina, Kuzmanovič, Schaffartzik, Zapalač, Jurečka, Janetzký. Trenér: Skuhravý.

Do prvního utkání, které se konalo ve sportovním centru Vlastislava Marečka na Vršavě, nastoupila silnější sestava. Úvodní poločas se dlouho odehrával především ve středu hřiště. Ve 24. minutě ohrozil bránu hostů Traoré, ale jeho hlavička proletěla jen těsně vedle pravé tyče.

Do druhé půle nastoupili Zlínští aktivně. V 61. minutě se Jensen pouze zastřeloval, když jeho trefa z malého vápna minula hostující branku. O minutu později se již ze stejné pozice nemýlil. Střelu Jugase z pravé strany si nejprve srazila obrana Opavy za záda Fendricha, který ještě na brankové čáře dokázal míč vyrazit, ovšem důrazný Jensen jej dokázal dorazit do hostující svatyně.

Po deseti minutách hry se žlutomodří radovali podruhé. Holík nastřelil ruku Simerského. Nařízenou penaltu s přehledem střelou k levé tyči proměnil Živulič.

V 79. minutě se za hostující obranu dostal Kopečný, jenž předložil míč před prázdnou bránu Holíkovi a ten pečetil výsledek prvního duelu na 3:0.

Fotogalerie

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník (Zlín): „Soupeř nás lehce zaskočil svým rozestavením 3-4-3. V prvním poločase jsme se trochu hledali. Do druhé půle jsme si řekli určité taktické pokyny, soupeře jsme dostali pod tlak, ze kterého jsme dosáhli tří vstřelených branek.“

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport