Václav Pavlíček
29.8.2017
Juniorka vstřelila 4 branky, přesto si body s Karvinou rozdělila

Poprvé na hlavním stadionu Letná se představili zlínští mladíci. Dvakrát v zápase vedli o dvě branky, ale ani to nestačilo a Karviná vždy dokázala srovnat a odvezla si bod.

FC FASTAV Zlín U21FC FASTAV Zlín U21
5.kolo, neděle 27.8.2017, 10:30, STADION LETNÁ
4:4
(3:3)
MFK Karviná U21MFK Karviná U21

Branky: 9. a 12. Mlýnek M., 37. Kopečný, 72. Fantiš – 26. a 45. Lingr, 44. Puchel (pen.), 81. Ramirez ŽK: Hnaníček, Bačo – Smrž
Diváci: 100
FC FASTAV Zlín U21: Šiška – Duval (59. Mlýnek V.), Bačo, Tkadlec, Nečas (68. Petřík), Zahradník, Kopečný, Hnaníček, Fantiš, Venený, Mlýnek M.
MFK Karviná U21: Le Giang – Vondra, Soročenko, Puchel, Smrž, Ramirez, Lingr, Weber, Sas (74. Kyriakopoulos), Putyera, Egri (68. Formela).

Úvod zápasu vyšel skvěle zlínským. Na hosty vlétli a bylo jich plné hřiště. První šance ještě brankou neskončila, po přihrávce Duvala těsně na míč před prázdnou bránou nedosáhl Nečas.

V 9. minutě se už ale síť vlnila. Po krásné kombinaci ve středu hřiště vysunul Kopečný Mlýnka a ten s přispěním tyče a brankářových zad otevřel skóre utkání, 1:0.

A za chvíli se vydal na útočný výlet Bačo, od brankové čáry nacentroval na přední tyč, kde byl nejrychleji opět Martin Mlýnek a špičkou nohy překonal karvinské golmana podruhé, 2:0. Ševci byli při chuti a hattrick mohl dokonat Mlýnek, ale jeho zakončení bylo pomalé a obránce ho stihl skluzem zblokovat.

Karviná byla pod tlakem, z toho jim bohužel pomohli mladí ševci. Po špatně rozehrané standardní situaci předvedli ukázkový brejk karvinští a snížili na 2:1. S tímto výsledkem se žlutomodří nesmířili a po průniku Mlýnka ve vápně hostů vytěžil třetí branku Kopečný, 3:1.

To ovšem nebylo do poločasu vše. Ve 44. minutě po rohovém kopu hostů si nastřelil ruku jeden z domácích obránců a z následné penalty snížil Puchel, 3:2. A za další minutu to bylo už srovnáno. Zlínští se ještě nevzpamatovali po inkasované brance a po závaru ve vápně se z dorážky do prázdné brány prosadil opět Lingr, 3:3.

Druhý poločas už tolik příležitostí nenabídl, jen rukavice Šišky vyprášil na začátku poločasu hostující hráč a poté se dlouho nic závažného neudálo. Až v 72. minutě byl na hranici vápna faulován Fantiš. K míči se postavil sám potrestaný a krásnou střelou přes zeď dal čtvrtý zlínský gól.

Ševci ale ani toto vedení neudrželi a po rohovém kopu a následném závaru se nejlépe zorientoval Ramirez a propálil domácího brankáře počtvrté, 4:4.

Hodnocení Jana Jelínka: „Štve mě, jak jsme dokázali ztratit dobře rozjeté utkání. Čtyřikrát v zápase vedeme a nezvládneme to. Karviná měla smrtící brejkové přechody. Musím se podívat na video, proč jsme tak v bránění propadli. Jsem zklamaný“.

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport