Redakce
23.8.2017
Juniorka slaví první vítězství v soutěži

Juniorka po čtyřech kolech zjistila jak chutná vítězství v Juniorské lize. Tři body na hřišti Jihlavy jim zajistila v závěru utkání posila z A-týmu, konkrétně Tonda Fantiš.

Diváci: 70
FC Vysočina Jihlava U21: Soukup – Pecháček, Smejkal, Kolčava (46. Dujmovič), Časta (46. Karmazín), Rychetník, Záviška (89. Vašíček), Demeter, Vedral (46. Průša), Beseda, Svatík (82. Fikar)
FC FASTAV Zlín U21: Šiška – Nzembi (82. Mlýnek V.), Bačo, Tkadlec, Nečas (59. Votava), Fantiš (86. Gettler), Zahradník, Kopečný, Bartolomeu (90+1. Petřík), Venený, Mlýnek M.

Do první vážnější příležitosti se dostali žlutomodří, ve druhé minutě vyrazil Soukup střelu z dvaceti metrů, která mířila přesně pod břevno jeho brány. Ovšem to bylo na dlouhou dobu vše, co by mohlo zaujmout hrstku přítomných diváků.

První poločas nepřinesl téměř žádné šance a ani pohledné kombinace. Oba týmy dělaly velké chyby při přechodu do útoku a jejich akce končili brzo před vápnem soupeře. Již zmiňovaný Soukup a jeho protějšek Šiška měli minimum práce. Do hry se zapojovali především svýma nohama, avšak nikoliv rukama.

Ve druhém poločase se pokračovalo v podobném herním pojetí z prvního poločasu. Za zmínku stojí jen střela jednoho z fotbalistů domácí Jihlavy z pravé strany křížem vedle levé tyče. Jenže i tady mohl zůstat ledově klidný brankář Šiška.

Utkání spělo k bezbrankové remíze, ale v 77. minutě sebral důrazný Kopečný míč Průšovi na polovině hřiště a přihrál na levou stranu Duvalovi. Ten se rozhodl, že přenese hru křížem na zadní tyč. Akce vypadala už jako ztracená. Nicméně následovala přihrávka zpět před bránu, kde se zjevil osamocený Antonín Fantiš a zakončil zblízka po zemi k levé tyči, 0:1.

Dlouho se nikdo ze zlínských neradoval, protože jeden z domácích hráčů zůstal ležet uvnitř šestnáctky Jihlavy, ale sudí Nenadál i tak ukázal na středový kruh a Zlín měl nakročeno ke třem bodům. V závěrečných minutách se domácí mužstvo nedostalo do vážnější šance. Hosté kontrovali hru, Vysočina nespustila tlak před brankou Šišky. Ten udržel celkem snadno čisté konto a hlavně zlínští mladíci mohli slavit první tři body v soutěži.

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport