Václav Pavlíček
12.9.2017
Juniorka si rozdělila body i s ostravským Baníkem

Zlínská U21 sehrála po reprezentační přestávce další zápas. Na zlínskou Letnou přijela juniorka ostravského Baníku, v zápase padlo opět hodně branek, ale ani to vítěze neurčilo a oba týmy si připsali po jednom bodu.

FC FASTAV Zlín U21FC FASTAV Zlín U21
6.kolo, neděle 10.9.2017, 10:30, STADION LETNÁ
3:3
(1:1)
FC Baník Ostrava U21FC Baník Ostrava U21

Branky: 44. Mlýnek M., 72. Nečas, 79. Štípek – 2. Breda, 51. Šašinka O., 56. Lehnert ŽK: Jakubov, Mládek Rozhodčí: Machálek – Boček, Pochylý
Diváci: 110
FC FASTAV Zlín U21: Zlámal – Nzembi (67. Nečas), Podio, Košák, Tkadlec, Petřík (81. Oulehla), Zahradník, Štípek, Bartolomeu, Venený (88. Votava), Mlýnek M. (46. Mlýnek V.)
FC Baník Ostrava U21: Chmiel – Dendis, Lehnert (86. Jakubov O.), Bolf (46. Kania), Mládek (67. Russmann), Macej (79. Hejl), Šašinka O., Hykel, Jakubov A., Kubík, Breda

Ve zlínském dresu se poprvé objevila i staronová posila, a to brankář Zdeněk Zlámal. Bohužel úvod zápasu si určitě představovala jinak. Hned ve 2. minutě musel zasahovat proti střele z hranice penalty, první střelu ještě vyrazil, poté následovala ve vápně skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Breda a otevřel tak skóre utkání, 0:1.

Ševci odpověděli dlouhým nákopem Petříka, po kterém putoval sám na brankáře Martin Mlýnek, jeho zakončení skončilo ale hodně vysoko nad Chmielovou bránou.  Za chvíli se do nadějného přečíslení dostal opět Mlýnek, ale jeho finální přihrávka byla zblokována a nic velkého se tak nedělo.

Postupem času domácí přidávali na tempu a ve 44. minutě se dočkali vyrovnání. Po rohovém kopu se dostal míč ke Košákovi, ten ho poslal dále na střed hřiště Petříkovi, ten výborně našel osamoceného Mlýnka na hranici vápna, který krásnou křižnou střelou propálil poprvé Chmiela, 1:1.

Druhý poločas začali opět lépe hosté z Ostravy. První šanci ještě stihli zlínští uklidit do bezpečí, ale v 52. minutě se už prosadili. Po standardní situaci z nějakých 20 metrů propálil i s přispěním teči Zlámala hostující Šašinka, 1:2.

O pár sekund později měl dvakrát blízko ke srovnání Duval, jenže první střelu namířil do brankáře a druhá zase letěla jen pár centimetrů vedle levé tyče. A na druhé straně ukázal Baník jak je to jednoduché. V 56. minutě poslal křižný míč na volnou stranu, odtud přišla hlavička na nabíhajícího Lehnerta, který prostřelil Zlámala potřetí a navýšil na 1:3.

Zlínští byli po brance v útlumu a ostravští byli lepším týmem. To změnila až 72. minuta. Víťa Mlýnek podnikl průnik přes tři hráče, dostal se až před brankáře Chmiela, ten jeho zakončení zblokoval jen k volnému Nečasovi, který neměl problém snížit na 2:3.

Branka zlínské povzbudila a za pár minut už bylo srovnáno. V 79. minutě se vydal do vápna odhodlaně Štípek a byl za odvahu náležitě odměněn. Po průniku se mu odrazil míč od obránce zpět na nohu, který nekompromisně uklidil pod břevno a vyrovnal na 3:3.

A to ještě nemuselo být vše. V 90. minutě měl dvakrát na kopačce branku střídající Votava, jenže ani jednou netrefil míč tak, jak by chtěl a jeho obě střely byly hodně nedůrazné.

Hodnocení Jana Jelínka: „Prospali jsme začátky obou poločasů, tím utrpěla i naše hra. Dostávali jsme se pomalu do tempa. Kombinačně jsme dnes nebyli tak silní, spíše nám vycházely přímočaré akce. Jsem rád, že kluci nesložili zbraně, a dotáhli jsme zápas do remízy, ale herně to dnes nebylo v pořádku. Musíme se více zaměřit na defenzivu, dostáváme strašně laciné branky!

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport