Václav Pavlíček
14.8.2017
Juniorka neskórovala a podlehla Třinci

Druhý domácí zápas zlínská juniorka odehrála opět ve Spytihněvi a i podruhé odešla poražena. Opticky měli domácí ševci více ze hry, ale zápas rozhodla hlavička hostující Samiece, která proklouzala až za brankovou čáru a hosté tak kromě prvního gólu v sezoně slavili i první tři body.

Diváci: 110
FC FASTAV Zlín U21: Šiška – Nzembi (72. Pavlíček M.), Štípek (64. Tureček), Košák, Tkadlec, Podio, Petřík, Mlýnek V. (72. Mlýnek M.), Nečas (54. Votava), Zahradník, Venený (82. Stuchlík)
FK Fotbal Třinec U21: Adamuška – Celba (64. Stříž), Lanc, Chloň, Cieslar, Lasota, Velner, Hošek, Samiec, Tobiáš (24. Kvapil, 90. Konečný), Zahaluk (57. Markiefka)

Do první vážnější situace se dostával Víťa Mlýnek, jenže přihrávka z vápna byla sražena na rohový kop. Na konci úvodní patnáctiminutovky měl na noze dobrou příležitost Nečas, jenže jeho střela z nějakých 10m byla opět zblokována.

A ve 21. minutě diváci viděli největší příležitost prvního poločasu. Nejprve Podio kopal standardní situaci na přední tyč, z následného závaru se vydali do brejku hosté a dokonce se dostali až před Šišku, který musel vytáhnout dobrý zákrok, aby vytěsnil míč mimo tři tyče.

Druhý poločas začali s míčem na kopačkách žlutomodří a hned mohli změnit skóre. Petřík podnikl výpad do vápna, kde předložil míč Nečasovi, ten bohužel mířil až moc přesně a trefil tyč Adamuškovy brány.

Za chvíli mohl změnit stav střídající Votava, jenže centr Duvala trefil hodně nepřesně. A pak přišla studená sprcha na druhé straně. Po rohovém kopu si naskočil na centr Samiec, jeho hlavička doslova doklouzala za brankovou čáru a hosté se tak ujali vedení, 0:1.

Ševci odpověděli střelou Votavy, kterou vytáhl exzlínský Adamuška na břevno jeho brány. A v poslední desetiminutovce mohli definitivně rozhodnout třinečtí. Jenže nařízenou penaltu dokázal Šiška chytnout a ještě tak držel naději na bodový zisk.

Na pravé straně si narazil Tureček s Petříkem, druhý jmenovaný nacentroval na zadní tyč, kde Martin Mlýnek zakončil jen do boční sítě. S přibývajícím časem zlínští tlačili soupeře více a více, jenže z jejich tlaku vytěžili pouze střelu Stuchlíka, která lízla opět břevno, a z posledního závaru se domácím skórovat taky nepodařilo, a proto odešli podruhé v sezóně poraženi.

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport