Václav Pavlíček
23.4.2017
Juniorka inkasovala v poslední minutě a odešla z regionálního derby s prázdnou

Juniorka sehrála regionální derby proti Hulínu. Pohledný zápas přinesl spoustu šancí, bohužel mladí ševci inkasovali všechny branky opět ze standardních situací a odjeli tak i po slibném výkonu ze Spytihněvi s prázdnou.

FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B
22.kolo, neděle 23.4.2017, 10:30, SPYTIHNĚV
2:3
(1:2)
SK Spartak HulínSK Spartak Hulín

Branky: 27. Blanař, 53. Chwaszcz – 10. Šrom, 24. a 90. z pen. Pospíšil ŽK: Michálek, Bačo – Barcuch, Číhal Rozhodčí: Silný – Zaoral, Buček
Diváci: 128
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Michálek, Bačo, Tkadlec, Vašulka, Hubáček, Mlýnek M., Petřík (81. Janků), Blanař, Žůrek (87. Košák), Chwaszcz
SK Spartak Hulín: Vogl (56. Chytil) – Barcuch, Zlámal, Oulehla (85. Minář), Dvořáček, Laciga, Šrom, Ondřejka, Pospíšil, Číhal (68. Malenovský), Kovář

Mladí ševci začali aktivně a hned ve 2. minutě se ocitl po přihrávce pod sebe ve slibné pozici Tkadlec, který mířil poměrně přesně, ale slabě, a proto Vogl jeho střelu pokryl.

Za dalších pět minut Žůrek prodloužil hlavou míč na Petříka, ten se ocitl tváří v tvář proti Voglovi, obstřelil ho, bohužel jeho střelu stihl ještě před brankovou čárou vykopnout stoper hostů.

A tak přišel trest na druhé straně. V 11. minutě rohový kop na zadní tyči uklidil do sítě špatně hlídaný Šrom, 0:1.

Za další dvě minuty mohla juniorka vyrovnat. Petřík navedl míč, přihrál do strany Michálkovi a ten vyzval ke skórování před prázdnou bránu Chwaszcze, který bohužel mířil mimo tři tyče.

Na začátku první dvacetiminutovky chybovali zlínští v rozehrávce, rychlý brejk naštěstí přerušil včasným výběhem Dostál. Jenže hostům stačila k další brance nenápadná standardní situace z kraje hřiště. Prudký centr do vápna tečoval hlavou Pospíšil a rozvlnil Dostálovu síť podruhé, 0:2.

Za další minutu mohlo být ještě hůře, ale exzlínský Oulehla ani nadvakrát nepropálil obranný val domácích.

A ve 28. minutě se na to jakoby už nemohl dívat domácí kapitán Blanař, a tak natáhl z dobrých 30 metrů a vymetl šibenici hostující branky, 1:2.

Domácí byli při chuti a vytvářeli si v průběhu prvního poločasu jednu šanci za druhou. V další se ocitl opět Petřík, pádil z boku na bránu, opřel se do míče a Voglovi tentokrát pomohlo břevno.

A aby toho nebylo málo, tak na konci poločasu vybídnul Blanař Petříka k další velké šanci, ten se ocitl opět sám před brankářem, ale tentokrát mířil jen do jeho noh.

Druhý poločas začal o něco opatrněji a hlavně zkušení hosté si chtěli výsledek hlídat. Ale v 53. minutě bylo po jednoduché akci srovnáno. Dostálův odkop prodloužil Žůrek a Chwaszcz se řítil v úniku na Vogla, kterého bezpečně obstřelil a srovnal tak stav, 2:2.

O 10 minut později měli obrovskou šanci hulínští, po centru z pravé strany hlavičkoval z malého vápna osamocený Pospíšil trestuhodně mimo.

Ke konci zápasu se už moc příležitostí nevyskytovalo, byly vidět pouze náznaky šancí. Ale za zmínku ještě stojí dobrá šance střídajícího Janků, ten byl sám před střídajícím brankářem Chytilem, kterému pomohl včasný obranný skluz hostujícího obránce.

A už to vypadalo, že si oba týmy rozdělí po bodu, ale nakonec tomu tak nebylo. Hulín kopal v 90. minutě poslední standardní situaci. Po sérii odrazů se ocitl míč v souboji dvou hráčů, po kterém upadl ten hostující, a byla nařízena penalta, kterou střelou doprostřed proměnil Pospíšil, 2:3.

Hodnocení trenéra Jana Jelínka: „Bohužel jsme opět doplatili na nedůslednost a proměňování 100% příležitostí. Prohrát v 90. minutě z pokutového kopu jsme si nezasloužili!“.

V dalším utkání zajíždí juniorka do Kroměříže. Hraje se v sobotu od 16:00.

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport