Dominik Zahnaš/ Foto: fcdac.sk
11.2.2017
Generálka ševců proti Dunajské Strede skončila bezbrankovou remízou

V posledním přípravném zápase před startem jarní části ePojištění.cz ligy, ke kterému ševci nastoupili na přírodní trávě DAC arény proti Dunajské Strede jsme branku neviděli. Ševci si dokázali vytvořit několik slibných šancí, ale ani jednou domácí obranu překonat nedokázali.

FC Dac 1904 Dunajská StredaFC Dac 1904 Dunajská Streda
Přípr., sobota 11.2.2017, 14:00, DAC Aréna
0:0
(0:0)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Diváci: 1550
FC Dac 1904 Dunajská Streda: Slávik - Živković, Šatka (79. Michalík), Huk, Davis (79. Németh) - Ljubičić - Vida (46. Štepanovský), Aluku (74. Simon Pambou), Sarr (46. Kontár), Pačinda - Šafranko (77. Mészáros). Tréner: Csaba László.
FC FASTAV Zlín: Dostál (73. Švenger) - Kopečný (46. Pazdera), Jugas (73. Bačo), Gajič (73. Janíček), Matejov (73. Hubáček) - Štípek (73. Masař), Traore, Živulič (73. Hnaníček), Vukadinovič (73. Bartolomeu) - Diop (73. Holík), Beauguel (46. Fantiš). Trenér: Bohumil Páník.

Vstup do utkání Zlínským nevyšel. Již v první minutě se na Dostála řítil osamocený Alaku, ale jeho zakončení mířilo vedle pravé tyče. O pět minut později mohlo být ještě hůře, ale gól domácích nemohl být díky ofsajdovému postavení jednoho z domácích hráčů uznán.

V 10. minutě poprvé zahrozili také fotbalisté Zlína. Po rohovém kopu se míč dostal ke Gajičovi, ten ale z malého vápna domácí svatyni netrefil. O pár minut později po pravé straně unikal Vukadinovič, jeho přízemní centr ale dokázal před Diopem odvrátit jeden z domácích obránců na roh.

Těsně před koncem poločasu mohli jít do vedení Zlínští! Vukadinovič centrem od rohového praporku našel Traorého, ten ale nadvakrát hradbu žlutomodrých těl překonat nedokázal. Když pak o minutu později střelu Sarra s klidem lapil Dostál, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhé půli se jako první do zakončení dostali hráči Zlína, ale střela Živuliče z úrovně pokutového puntíku mířila pouze nad domácí bránu. O pár minut později se připomněli opět domácí, ale přízemní střelu ze třiceti metrů vytlačil Dostál konečky prstů na tyč.

V 77. minutě pálil po centru Bartolomea Holík, ale jeho tvrdou střelu dokázal domácí brankář s problémy vyboxovat. Když pak pět minut před koncem utkání nedokázal Fantiš využít zaváhání jednoho z domácích obránců, skončilo utkání bezbrankovou remízou 0:0.

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník: Utkání jsme odehráli na výborně připraveném hřišti, což beru jako obrovské plus. Domácí měli dobrý vstup do utkání. Běhali, agresivně napadali, neustále nás dostupovali. Těžko jsme se dostávali do hry, postupně se nám to ale podařilo a dokázali jsme také zahrozit. Bohužel v tomto utkání nám nešla finální fáze. Obě mužstva si vytvořila několik brankových situací, ale ani jedna gólem neskončila. Někteří hráči ukázali náznaky vracející se formy, přesto hodně hráčů podalo výkony, které mohou být určitě lepší. S výkonností jsem tedy spokojený nebyl, musíme potrénovat v našem prostředí a věřím, že hráči do sebe potřebné návyky opět dostanou.

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport