Robert Štach
20.9.2014
Spokojený jsem byl hlavně s druhou půlí, konstatoval po utkání trenér Martin Pulpit

Spokojený jsem byl hlavně s druhou půlí, konstatoval po utkání trenér Martin Pulpit

Není to ani o kráse, ani o vyložených šancích, ale o jejich proměňování. Tak zhodnotil neúspěšný výjezd ševců na hřiště Karviné zlínský trenér Martin Pulpit. Ten byl přitom relativně spokojený s herním projevem, výsledek však pochopitelně nebyl podle jeho představ.

„Spokojený jsem byl hlavně s naším výkonem ve druhé půli, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o venkovní utkání, mohu kladně hodnotit výkon mužstva v celém utkání. Bohužel domácí nás předčili v proměňování šancí, proto dnes získali, myslím si že, velmi šťastné tři body,“ bilancoval utkání zlínský kouč.

„V prvním poločase jsme reagovali na výškový stav soupeře a do hry jsme nasadili vysoké hráče včetně věží Chmela s Poznarem. V průběhu druhého poločasu jsme ale přestali reagovat na výšku soupeře a víc jsme se soustředili sami na sebe. Vsadili jsme na dynamiku, na rychlost a po herní stránce to určitě přineslo své ovoce,“ pokračoval Martin Pulpit.

„V prvních patnácti minutách druhého poločasu jsme si vypracovali tři čtyři tutové šance, což je na venkovní utkání poměrně dost, bohužel znovu se potvrdilo, že na gól se hodně nadřeme a tyto šance, kdy balón poskakoval na brankové čáře, jsme nedotlačili a nezakončili do zdárného konce. To podle mě rozhodlo, protože po většinu zápasu jsme byli lepším mužstvem,“ posmutněl trenér ševců.

„Porážku však nejde svádět pouze na útočníky, protože dvě velké individuální chyby jsme udělali také v obranné činnosti. Při prvním gólu dva naši obránci pozdě dostoupili domácí hráče, při druhé obdržené brance jsme neuhlídali Trousila a ani nevím jak, balón nakonec pod rukou brankáře proklouzl za brankovou čarou. Nebýt tohoto smolného druhého gólu, možná bychom byli spokojeni i s bodem, protože krátce nato dokázal Kraut snížit,“ doplnil sedmačtyřicetiletý kouč Martin Pulpit.  

 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2018 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál