Michal Sedláček
15.3.2017
Pražané se trápí a vyměnili kouče. V pátek je prověří fotbalisté Zlína

Pražané se trápí a vyměnili kouče. V pátek je prověří fotbalisté Zlína

Ševce čeká další velká výzva. V pátek od 20:15 v přímém přenosu ČT Sport totiž změří síly se Spartou Praha! Zlín v minulém kole zlomil střelecké prokletí, když se prosadil Jean-David Beauguel. Svěřenci kouče Pánika však stále čekají na vítězství. Celkem už šest utkání. Naposledy se ševci radovali v lize z výhry 18. listopadu na hřišti Jihlavy.
Tuto nelichotivou bilanci by už rádi zlomili a ideálně na půdě pražské Sparty. Ta se na jaře trápí. Dokonce tak moc, že vyhodila trenéry Požára s Holoubkem a na lavičku včera dosadila trenéra Petra Radu. Toho proti Zlínu čeká premiéra v pražském týmu a hromada práce. Sparťané totiž za čtyři zápasy dvakrát prohráli a to je pro klub, který má ty nejvyšší cíle zkrátka nehezká bilance. Na trápícím se velkoklubu si vylepšili bodové konto Jablonec (výhra 3:1) a Mladá Boleslav (výhra 1:0). Pražané dokázali posbírat jen dvě nepřesvědčivé výhry 1:0 nad Bohemians a Duklou Praha.


Sparta je doma druhým nejlepším týmem, když z deseti zápasů dokázala osmkrát vyhrát. Jednou skončil zápas remízou a jen jednou doma prohrála. Hlavní útočnou hrozbou je pak útočník David Lafata, jenž je s 11 góly druhým nejlepším střelcem ligy. I díky němu mají Sparťané druhou nejlepší ofenzivu v soutěži. Více gólů dala už jen Slavia. Rovněž v obranné hře je Sparta na špici. 17 inkasovaných branek značí třetí nejlepší defenzivu. 

Ve vzájemných ligových zápasech mezi Zlínem a Spartou jsou na tom daleko lépe Pražané. Ti z 23 vzájemných duelů vyhráli hned třináctkrát. Šestkrát se radovali ševci a pětkrát skončilo utkání remízou. V podzimním 7. kole, když hráli Zlínští doma, dopadl duel remízou 1:1. 

 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál