Robert Štach
02.09.2015
Potřebuji hlavně chytat, neodmítá výzvy v nižších soutěžích brankář Jiří Adamuška

Potřebuji hlavně chytat, neodmítá výzvy v nižších soutěžích brankář Jiří Adamuška

Kdepak. Ševci nemají jenom solidní brankářskou dvojici pro potřeby prvního mužstva. Své možnosti již poněkolikáté naznačil také talentovaný gólman Jiří Adamuška, kterého však příznivci ševců až doposud mohli vidět pouze v bráně třetiligové juniorky či faremního Slavičína. A právě v bráně divizních Valachů se v sobotu zasadil o pořádnou pohárovou senzaci, když prvoligovému Slovácku nepovolil ani jeden úspěšný zásah.

Šlo o Váš životní zápas?

Životním zápasem bych to asi nenazýval. Porazit Slovácko je samozřejmě super, nicméně z gólmanského hlediska si myslím, že jsem odchytal i lepší zápasy.

Na druhou stranu proti Vám stáli prvoligoví borci, kteří vyvinuli na bránu poměrně veliký tlak. Vnímal jste to také tak?

Prvních třicet minut jsme se tak trochu hledali a nedokázali jsme si pořádně přihrát, protože Slovácko na nás vletělo a nenechávalo nás vzadu rozehrávat balony. Po půlhodině jsme se z tohoto tlaku vymanili, sami jsme měli navrch a vyústěním toho všeho byla naše vedoucí branka. Ve druhé půli se situace opakovala. Slovácko nás přehrávalo, my jsme chodili do brejků, a buď to mohlo skončit vyrovnáním, nebo naší pojišťující brankou. Naštěstí platila druhá varianta.

Oddechl jste si, že v dresu soupeře nenastoupil dlouhán Libor Došek?

Mně se dýchalo lépe a Slovácku určitě chyběl. Hlavně ve druhé půli totiž zahrávali řadu standardních situací, dostávali se i do zakončení, ale lítalo jim to většinou těsně kolem tyček nebo břevna. Měli jsme i štěstí. Kdyby tam byl Libor Došek, asi by to pro nás bylo složitější.

Jak moc je pro Vás těžké naskakovat do zápasů Slavičína, s nímž prakticky netrénujete?

Výhodou je, že většinu kluků znám ještě ze Zlína předtím, než odešli do Slavičína na hostování. Výborná pak byla spolupráce se zkušeným Pepou Lukaštíkem. Toho jsem sice paradoxně ze Zlína neznal, ale hrálo se mi s ním velmi dobře.

Někteří hráči berou faremní starty za Slavičín trochu jako nutné zlo, protože se cítí na víc. Jak se k nim stavíte Vy?

Já s tím naopak nemám žádný problém. U brankáře není až tak důležité, v jaké soutěži chytá, ale spíš to, že vůbec chytá. Já jsem mladý gólman, je mi 21 let a potřebuji především sbírat zkušenosti. Jestli je to ve třetí lize nebo divizi, neřeším. Hlavně se potřebuji dostat do brány a být vytížený.

Jak vůbec vnímáte svoji pozici v hierarchii zlínských brankářů?

Tím, že přišel v létě Tomáš Holý, se samozřejmě zvýšila konkurence. Tomáš je výborný gólman, v úvodu ligy to ukázal a já na to mohu odpovědět jenom dobrými výkony v těch zápasech, do nichž budu nominovaný.

V MSFL již nějakou dobu chytáte, nemáte ambice vyzkoušet i profesionální soutěž?

Ty ambice jsem měl již v létě, ale na hledání dobrého hostování jsem měl strašně málo času. O tom, že Tomáš Holý zůstane ve Zlíně, se rozhodlo až týden a půl před startem první ligy a dva týdny a půl před startem druhé ligy. V tu chvíli již byla většina postů na soupiskách obsazená. Nejlepší tedy pro mě bylo zůstat ve Zlíně, kvalitně trénovat a zápasovou praxi získávat v juniorce či ve Slavičíně. Rád bych do zimy odchytal co nejvíc utkání, posbíral další zkušenosti, ukázal dobré výkony, a pokud mi to klub dovolí, rád bych odešel na hostování do nějaké profesionální soutěže.

 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2022 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál