Redakce SG
23.3.2017

Od SK Baťa po současnost

Sdělujeme zlínským fotbalovým příznivcům a fotbalové veřejnosti, že v roce 2019, uplyne 100 let od založení fotbalového klubu v městě Zlíně. Cílem pracovní skupiny ve spolupráci s FC FASTAV Zlín je, zpracovat tuto bohatou fotbalovou historii nejen pro zlínskou veřejnost, ale i pro příznivce fotbalu v České fotbalové asociaci.
Náš projekt o tomto tématu je již částečně rozpracován a máme v úmyslu vás na našem webu SG pravidelně informovat. Nese pracovní název „Od SK Baťa po současnost“ a bude zpracován jak do knižní publikace, tak i ve formě filmového dokumentu, zahrnující historii Zlína, hracích ploch, archivních záběrů utkání z let 1922–45, následných sestřihů z filmových a TV archivů, až po TV záběry z ligových utkání našich mužstev FC Tescoma Zlín a FC FASTAV Zlín.

V současnosti kompletujeme fotodokumentaci z období let 1919–1950, jako součást již zpracované textové části od r. 1919–2008, za účelem technické konzultace s fy. Graspo, která bude našim sponzorským vydavatelem knižní publikace.

Do konce měsíce března dokončíme harmonogram natáčecích dnů pro letošní rok, které budou naplněny rozhovory s hráčskými a trenérskými legendami zlínské fotbalové historie. Dokončeny a natočeny jsou rozhovory s našimi bývalými hráči a později reprezentanty ČR Rudolfem Kučerou, Karlem Kneslem (z pražské Dukly) a zlínským rodákem a uznávaným funkcionářem UEFA Ing. Rudolfem BaťouTakto zpracované DVD, bude součástí „kompletu“ knižní publikace.

O další rozpracovanosti našeho projektu vás budeme průběžně informovat na stránkách SG – Zlín.
(za prac. skupinu: A. Parolek, Petr-Čáp Klhůfek, Ing. J. Janča a A. Hošek)

 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál