Redakce
12.09.2017
Evropská liga začíná! Na úvod ševce čeká historicky nejúspěšnější moldavský klub

Evropská liga začíná! Na úvod ševce čeká historicky nejúspěšnější moldavský klub

Už ve čtvrtek od 19:00 nastoupí ševci k prvnímu zápasu Evropské ligy. V Olomouci vyzvou historicky nejúspěšnější klub z Moldavska, kterým je Sheriff Tiraspol. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Skot Andrew Dallas, jeho asistenty budou Graeme Stewart a Alan Mulvanny, taktéž oba ze Skotska.

Hned úvodní zápas v Evropské lize hodně napoví. Ševci budou stát proti papírově nejslabšímu soupeři. Rozhodně je ale nečeká nic lehkého. Právě naopak. Své by o tomto týmu mohli vyprávět na Slavii. Ta se totiž s Tiraspolem potakala v roce 2009 ve 3. předkole Ligy mistrů a z dvojzápasu odcházel vítězně moldavský celek. 

Jinak to ale Sheriff na české týmy moc neumí. Poradila si s ním už Olomouc v roce 1999 a Sparta v sezoně 2008/09. Celková bilance Tiraspolu proti českým klubům tak je 4 porážky a 2 remízy. V Moldavsku je však jasným vládcem klubového fotbalu. Pyšní se 15 tituly z ligy a devětkrát slavil zisk moldavského poháru. Tiraspol do utkání proti Zlínu půjde ve vítězné náladě. V posledním kole domácí ligy totiž slavil výhru 2:1.

Díky své nadvládě v domácí lize hrává Sheriff téměř pravidelně evropské poháry. Tedy spíše jejich předkola. Do základní skupiny se letos dostal teprve podruhé. Nasazen byl do 2. předkola Ligy mistrů, kde zdolal albánský FK Kukësi. Ve 3. předkole pak ale nestačil na Karabach a tak byl poslán do 4. předkola Evropské ligy. Zde narazil na Legii Varšava a díky remíze 1:1 na půdě polského týmu (první duel skončil 0:0) mohl slavit postup do základní skupiny.  

Na soupisce moldavského celku figurují hráči z deseti různých zemí - Moldavska, Chorvatska, Černé Hory, Norska, Belgie, Bosny, Běloruska, Brazílie, Curacaa a Burkiny Faso. V obraně patří k hlavním oporám třicetiletý Petru Racu, jenž většinu kariéry strávil ve Skandinávii. V záloze najdeme desetinásobného mistra moldavské ligy Benjamina Balima, jenž pochází z Burkiny Faso. Obrana ševců by si pak měla dát pozor na útočníka Stefana Mugoše, který patří k hlavním palebným zbraním Tiraspolu.  


Pro Zlín to bude první zápas na evropské scéně po dvanácti letech. Naposledy se ševci představili v Poháru Intertoto, kde ve 2. kole po výsledcích 0:1 a 0:0 vypadli s belgickým KAA Gent. 


 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2021 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál