Redakce
5.9.2017
Vukadinovičův návrat po třech měsících: S 12 hráči jsem se teprve seznamoval

Vukadinovičův návrat po třech měsících: S 12 hráči jsem se teprve seznamoval

Sparta jej nalákala na uvolněné místo pravého záložníka. Jenže se zranil, přišli dva konkurenti a do sestavy mohl proniknout jen jako bek. Vedlejší variantu srbský fotbalista Vukadin Vukadinovič zavrhl a po třech měsících se hlásil ve Zlíně.

„Je pravda, že bych to nečekal. Ale změnily se okolnosti. Ve Zlíně jsem rád,“ ujistil 26letý expres. Tým posílí na roční hostování, pokud si jej Sparta v zimě nestáhne.

Zmínil jste jiné okolnosti. Co přesně máte na mysli?
Jak jsem byl zraněný, přišli do Sparty další dva hráči. Trenér Stramaccioni si mě pak zavolal, že chce se mnou něco probrat. Představil mi vizi, že budu hrát pravého beka, říkal, že mám předpoklady pro to, abych se tam stal nejlepším hráčem v lize. Dal mi dva dny na to, abych o tom popřemýšlel.

Co vy na to?
Víte, jak to se mnou a mým bráněním bylo ve Zlíně… Na bekovi jsem chvíli trénoval, ale stejně jsem pořád visel vepředu. Nikdy jsem defenzivní hráč nebyl a nikdy asi ani nebudu. V šestadvaceti letech nechci měnit post a jít do něčeho, co nemám zažité. Věděl jsem, že o mě projevuje hodně klubů zájem, načež jsem si vybral Zlín, protože prostředí dobře znám.

Jste zklamaný z toho, jak to ve Spartě dopadlo?
Je jasné, že trošku jo. Ale beru to pozitivně. Jsem rád, že moje zranění nebylo vážné a že jsem v klubu, kde to znám.

Srdjan Plavšič se s vaším odchodem vyrovnával o poznání hůř, na Instagramu byl hodně smutný…
Je to krajan ze Srbska, velmi dobře se známe. Bylo mu líto, že jdu pryč. Přece jen to z Prahy do Zlína není úplný kousek a tolik se neuvidíme. Ale říkal jsem mu, že čas ukáže. Třeba se v zimě nebo v létě do Sparty vrátím a budeme zase spolu.

Je to reálné, i pokud zůstane ve Spartě kouč Stramaccioni?
Já myslím, že mi uškodilo hlavně to zranění. Kdyby se nepřihodilo, dva nové hráče by klub nepřivedl. Jednoho možná, aby byl post zajištěný, ale dva ne. Pokud trenér bude u týmu, chci se vrátit. Nicméně s pozicí bude platit to stejné.

Ve Zlíně si zahrajete hlavní fázi Evropské ligy. Polepšil jste si paradoxně?
(úsměv) Nechtěl bych to moc rozebírat. Do Sparty přišlo hodně hráčů, mužstvo se nestihlo sehrát a soupeř byl v předkole těžký. Polovinu týmu CZ Bělehrad osobně znám, věděl jsem, že nás nečeká nic lehkého. Je škoda, že Sparta vypadla, patří do Evropy. Věřím však, že mužstvo bude zase vyhrávat. Kvalitu má obrovskou.

Co říkáte na skupinu Zlína?
Podle mě je los dobrý. Viděl jsem zápasy Kodaně a to bude atraktivní soupeř. Znám tam i pár hráčů, například útočníka Pavloviče ze Srbska, takže jsme si už psali. Lokomotiv Moskva je tradiční ruské mužstvo a jen trochu neznámá je pro mě Šeriff Tiraspol. Ale nebudou to žádní nazdárci, když se v minulosti probojovali do Ligy mistrů a v Moldavsku jsou mistři.

Co bude pro Zlín úspěch?
Věřím, že je tady kvalita na to, abychom se porvali o postup.

Jak vás vlastně přivítali spoluhráči?
Průpovídky neměli, spíš mě hned upozorňovali, že budu platit do kasy. (smích) Sice jsem dával před třemi měsíci odstupné, ale nevadí, nemám s požadavkem problém.

Mimochodem, ve Zlíně se kabina taky změnila, co?
Je to jiné než před mým odchodem, s dvanácti hráči jsem se teprve seznamoval. (úsměv) Nicméně všude jsem dobře zapadl, tak věřím, že teď to bude stejné. Polovinu týmu znám pořád.

Byla řeč o jiném postu ve Spartě. Ve Zlíně se posunu asi také dočkáte, jen směrem dopředu. Berete místo útočníka?
Jsem ofenzivní hráč, takže pokud budu hrát zprava, zleva nebo na hrotu, tak mi to nevadí. Navíc jsem ve Zlíně zažil zápasy jako útočník a cítil jsem se dobře.

Zdroj: http://zlinsky.denik.cz/fotbal_region/vukadinovicuv-navrat-po-trech-mesicich-s-12-hraci-jsem-se-teprve-seznamoval-20170905.html
 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2018 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál