Michal Sedláček
1.8.2017
První domácí zápas je tady! Ševci v něm vyzvou Zbrojovku Brno

Už v sobotu se zlínští fanoušci dočkají. První domácí zápas nové sezony! Ševci v něm na Letné od 17:00 vyzvou Zbrojovku Brno. Oba týmy zabojují o první body, jelikož jak Zlín, tak Brno byli v prvním duelu neúspěšní a svým soupeřům podlehli.
Zlín v úvodním kole vyjel do Liberce. Zápas mu značně zkomplikovala červená karta Traorého už ve 26. minutě utkání. Ševci se drželi ještě v prvním poločase, ale od toho druhého začal Liberec oslabený tým přehrávat. Když se pak zranil Jiráček a k dispozici nebylo střídání, byl se Zlínem konec. Slovanu se podařilo procpat míč do sítě v 84. minutě a první duel tak skončil prohrou 0:1.

Brno však sehrálo ještě horší zápas. Na domácí půdě podlehlo nováčkovi ligy. První poločas držela Zbrojovka s Baníkem krok a stav byl 1:1. Poté však zaúřadoval Milan Baroš a rozhodl o výhře Ostravy, jenž odjela s třemi body za vítězství 3:1.

Kádr Zbrojovky se oproti loňské sezoně příliš nezměnil. Odešel jen Jakub Řezníček, který zamířil do Plzně. Jinak klub jen posiloval. Do Brna přišel Tomáš Pilík z Příbrami, Francis Koné ze Slovácka a Alvin Fortes z nizozemského Arnhemu. Pozor si budou muset ševci dávat i na zkušeného záložníka Jana Poláka, či Michala Škodu, který loni nasázel 10 gólů ve dvaceti zápasech ligy.

Ševci sehráli s Brnem v lize celkem 24 vzájemných duelů a jejich bilance je vyrovnaná. Každý z týmu si připsal devětkrát vítězství. Šestkrát pak skončil zápas remízou. Při posledním vzájemném střetnutí se radovali z výhry 2:0 Brňané.

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport