Michal Sedláček / Dominik Zahnaš
31.7.2017
Stanislav Dostál: Celou dobu jsem věřil, že to můžeme ubránit a pak dostaneme takový gól. Mrzí nás to

Stanislav Dostál: Celou dobu jsem věřil, že to můžeme ubránit a pak dostaneme takový gól. Mrzí nás to

Když ve 26. minutě utkání inkasoval Ibrahim Traoré druhou žlutou kartu a zamířil do šaten, nevypadalo to se Zlínem dobře. Postupem času ale stále zůstávalo skóre stejné a ševci drželi naději na bodový zisk z utkání. Ta trvala až do 84. minuty, kdy pod obrovským tlakem a bez dvou hráčů Zlínští nápor neustáli a inkasovali.
"Je to obrovská škoda. Po dobu celého zápasu bráníme v devíti, v osmi až do 84. minuty a pak dostaneme takový gól. Mrzí nás to," kroutil hlavou zklamaný brankář Stanislav Dostál, jenž patřil mezi nejlepší hráče utkání. "Věřil jsem celou dobu, že to můžeme ubránit, ale jak se blížil závěr, tak jsem tahal čas, aby už byl konec a aspoň ten bod jsme získali. O to víc mrzí, že spoustu šancí přežijeme a dostaneme v 84. minutě takový gól," říká.

Zlínští zvládali s vypětím všech sil Liberci vzdorovat i v oslabení o Traorého, ale když se v 74. minutě zranil Jiráček a trenér Páník již neměl možnost střídat, museli ševci dohrávat jen v devíti. "Potom už se to sesypalo. Pod tím tlakem, co Liberec měl, jsme bránili před vápnem v sedmi, osmi lidech a když jsem se dostal k míči, tak jsem ho mohl kopnout jenom nahoru, protože na kombinaci už nezbýval prostor, ani síly. Kluci se rychle vyšťavili v tak malém počtu," potvrzuje Dostál, který byl ve druhém poločase téměř pořád v akci.

"Buď se vám do těch šancí dostanou, nebo máte celý zápas klid. Kolikrát je lepší takový zápas, kdy si gólman zachytá, ale bohužel se prohrálo. To mě na tom mrzí. Pro mě osobně je ale lepší, když si zachytám, než tam jen celý zápas stát," přiznává zlínský gólman, že mu velká zátěž problém nedělala. Svým spoluhráčům vysekl i pochvalu.

"Já bych neřekl, že to bylo úplně špatné. Ba naopak. Máme v týmu hodně změn, ale kluci se do toho celkem rychle dostali, akorát nemůžeme dostat ve 26. minutě červenou kartu. To je zásadní chyba toho zápasu," je si vědom šestadvacetiletý gólman, jenž litoval zahozené šance v prvním poločase. "Kdyby si tam Bogy (Beauguel) zařval na zadní tyči, tak by tam byl úplně sám. Ekpai mu to ale sebral, což je škoda. Jinak se ten první poločas poté ustálil. Ještě víc jsme se zmobilizovali a do hry jsme se dostali," říká Dostál. "Bohužel jsme prohráli a musíme v dalším kole vyhrát s Brnem," zakončil.
 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál