Zuzana Molková
28.7.2017
Zdeněk Grygera před startem sezony: Chceme se pohybovat v horní polovině ligové tabulky. Po zkvalitnění je to náš cíl

Zdeněk Grygera před startem sezony: Chceme se pohybovat v horní polovině ligové tabulky. Po zkvalitnění je to náš cíl

Během včerejšího odpoledne 27. července 2017 se v zázemí zlínského stadionu Letná uskutečnila tisková konference k zahájení sezony 2017/18. K médiím promluvili ředitel klubu FC FASTAV Zlín Leoš Gojš, manažer A-týmu Zdeněk Grygera, trenér A-týmu Bohumil Páník a hráči Tomáš Janíček s Petrem Jiráčkem.
Hned v úvodu si vzal slovo manažer A-týmu Zdeněk Grygera, který média seznámil se změnami v realizačnímu týmu a příchody/ odchody hráčů; téma, které všechny zajímalo asi nejvíce. "Do realizačního týmu přišel nový asistent Jan Kameník, oproti tomu jsme se rozloučili s Bronislavem Červenkou. Novým kustodem se stal Patrik Hučko. David Hubáček se po konci kariéry zapojil do managementu klubu, zbytek realizačního týmu zůstal beze změn," sdělil Zdeněk Grygera a pokračoval dál: "Do Slavie odešel Jakub Jugas, do Sparty Vukadin Vukadinovič, Diego Živulič do Plzně, Michal Malý přestoupil do Valašského Meziříčí, Šimon Chwaszcz odešel do Otrokovic a Tomáš Masař do Třince." 
Seznam nových posil byl pak o něco delší, klub ke včerejšímu dni oficiálně potvrdil již osm posil. „Ze Sparty přestoupil Petr Jiráček, na roční hostování Daniel Holzer, Lukáš Železník podepsal ve Zlíně smlouvu na tři a půl roku, Lukáš Bartošák, Ubong Ekpai, Adnan Džafič podepsali na tři roky, dále Pablo Podio a posledním podepsaným se stal Duval Nzembi,“ vyjmenoval sportovní manažer s tím, že plnou důvěru dostali gólmani: „Tam už posilu nehledáme. Dostál, Švenger a mladý Šiška mají stoprocentní důvěru," dodal Zdeněk Grygera, který zároveň prozradil i cíle nadcházející sezony. "Chceme se pohybovat v horní polovině ligové tabulky. Po zkvalitnění je to náš cíl."

Noví hráči se aklimatizují velice rychle

Jak se ve Zlíně nyní aklimatizují nováčci tolika národností včetně Afriky a Jižní Ameriky? Podle trenéra Bohumila Páníka zkušenější hráči zapadají velice rychle a jde to vidět i na hřišti. „Jiráček, Holzer, Bartošák nebo Džafič okamžitě zapadli a nemusíte je ani moc řídit, oni to mají v podvědomí a funguje to. Železník ví taky, co po něm budeme chtít, ale brzo se nám zranil. Sledovali jsme pouze Duvala, kterého jsme nakonec podepsali. Podio je sice nemocný, ale nebojí se hrát a takových hráčů je málo. Nejmenuji konkrétně, ale všichni mají zkušenosti. Tajenka je pro nás pouze Duval, u kterého vidím předpoklady," uvedl zkušený stratég, který v kostce shrnul i letní přípravu a začátek sezony. "Začali jsme sezonu vítězstvím v Superpoháru. Odehráli jsme dvě velice kvalitní utkání v Polsku, zejména s Fulhamem. Kádr se rozšiřuje do kvality, nikoliv do kvantity, což je pro nás velká změna. Dříve sem hráči chodit nechtěli, nyní se karta obrátila. Přitáhli jsme opravdu početnou kvalitu," dodal Bob Páník. 

O tom, že by to na hřišti snad nemělo fungovat nepochybuje ani v nejmenším Tomáš Janíček, který ve Zlíně působí již třetím rokem. "Takové pohyby tady nikdy nebyly. Věřím, že ta spolupráce na hřišti i mimo něj bude úspěšná," je přesvědčen novopečený stoper.

Lukáš Pazdera se již do kádru nevrátí

Na tiskové konferenci se otevřelo i téma, zatím stále, zlínského obránce Lukáše Pazdery, který podepsal před pár dny novou smlouvu v Baníku Ostrava platnou od ledna roku 2018. Tento krok byl pro samotné vedení klubu velkým překvapením. "Beru to tak, že si vybral jiného partnera. Naše cesty se musí rozejít, do kádru se nevrátí. Nejlepší bude, když dojde co nejdříve k přestupu, o kterém stále jednáme. Čekáme, jak se postaví Baník k angažmá Pazdery, aby to bylo vhodné pro obě strany i hráče. Byli jsme na 90% zhruba domluvení s Lukášem, ale dal přednost Baníku. Budeme nejradši, když se tohle ukončí," přiznal Zdeněk Grygera. 
S tím následně souhlasil i hlavní trenér A týmu Bohumil Páník, který potvrdil, že Lukáši Pazderovi měly být vytvořeny adekvátní podmínky v případě prodloužení smlouvy. K té bohužel nedošlo. "Byli jsme domluveni, že spolu budeme jednat a chtěl jsem, aby Lukáš Pazdera zůstal. Vytvářel jsem tlak na vedení, že ho chci. Pazdera měl jednat s klubem, ale za dvě hodiny podepsal v Baníku. To se nedělá a hráč si to uvědomuje. Pro mě to byl absolutní profesionál, a proto jsem ho sám zvolil kapitánem na začátku přípravy. Měli jsme společně naprostou důvěru. Nyní je však nulová šance, že by se vrátil do kádru," připustil trenér Páník. 

Zápasy Evropských pohárů se odehrají v Olomouci 

Ředitel klubu Leoš Gojš potvrdil na tiskové konferenci nejpravděpodobnější místo dějiště na zápasy Evropské ligy, kterou si Zlín v letošní sezoně zahraje. Stát by se jím měl Andrův stadion v Hanácké metropoli, na kterém by se tak odehrály utkání základní skupiny týmu FC FASTAV Zlín. Důvod? Zlínské fotbalové zázemí bohužel nesplňuje kritéria pro duely této úrovně.  
„Do Olomouce již před měsícem zamířila také inspekce z organizace UEFA, která kontrolovala společně se zástupci jak našeho zlínského, tak i olomouckého klubu připravenost celého stadionu. My jsme v tuto chvíli v plném zápřahu a na Evropskou ligu se pečlivě připravujeme i z hlediska organizačního, a to ve spolupráci s externími speciality v této oblasti,“ uvedl Leoš Gojš.  
Na téma „Evropy“ v Olomouci se vyjádřila i nová posila Petr Jiráček. "Už jsem jednou zažil, že se nehraje Evropská liga na domácím stadionu. Museli jsme s Plzní hrát v Praze. Samozřejmě vždy je lepší hrát doma, ale myslím, že i tak přijede do Olomouce spousta lidí," nepochybuje jednatřicetiletý záložník. „Chtěl bych ještě jednou poděkovat celému vedení, že se zapříčinili za to, že tady můžu být. Jsem zde od prvního dne maximálně spokojený. Doufám, že se ta spokojenost projeví zejména na hřišti a sezona bude pro Zlín úspěšná," pochvaluje si Jiráček.  

Fotogalerie

               
 
 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál