Dominik Zahnaš
12.6.2017
Ševci hlásí první posilu: přichází Pablo Podio

Ševci hlásí první posilu: přichází Pablo Podio

Fotbalisté Zlína hlásí první letní posilu! Ze slovenské Podbrezové přichází argentinský záložník Pablo Podio, který dnes podepsal smlouvu se zlínským klubem.
Pablo Podio je argentinský záložník. Narodil se v městečku La Playosa a s fotbalem začínal na ulici. V dorosteneckém věku hrával za FC P.S.C La Playosa, ale díky programu Intercampus italského velkoklubu Interu Milán, se dostal do Evropy. Aby mohl v Itálii působit, potřeboval však italský pas. Ten ovšem neměl. Díky dobrým vztahům mezi Interem a slovenským klubem ZP Šport Podbrezová byl poslán právě na Slovensko a tam už zůstal.
 
Zde působil od roku 2008 a i díky tomu mu nedělá komunikace žádný problém. Podio se naučil velmi dobře mluvit slovensky a tak pro něj nebude čeština ve Zlíně překážkou. Osmadvacetiletý záložník ve své poslední sezoně v Podbrezové nasázel čtyři góly ve 32 zápasech a připsal si tři asistence. Podio se letos stal nejvšestrannějším hráčem slovenské ligy. Zvítězil totiž v soutěži zručnosti, kde se utkal s dalšími hráči slovenské ligy.      
„Chtěl jsem po osmi letech změnit prostředí. Česká liga je pro mě výzva a chci si ověřit, zda na ni budu mít,“ prohlásil odhodlaně těsně po podpisu smlouvy.

„Vzhledem k vyšší úrovni české ligy a nedávným úspěchům klubu pro mě bylo příjemným překvapením, že zlínský klub projevil zájem o mé služby. Rozhodla chuť vedení, které chce spolupracovat a má jasnou vizi do budoucna. Samozřejmě v mém rozhodování pak hrála roli i možnost zahrát si Evropskou ligu,“ uvedl důvody upřednostnění nabídky Zlína před ostatními. 

Již v pondělí se bude Podio hlásit trenéru Páníkovi na startu letní přípravy. A co od Pabla můžeme očekávat? „Moje úloha je tvůrce hry a vypomáhat defenzivě,“ upřesnil.

 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál