Michal Sedláček
16.5.2017
Když vyhrajeme, může jít zlínský fotbal po schodech vzhůru. Uděláme pro to všechno, slibuje Páník

Když vyhrajeme, může jít zlínský fotbal po schodech vzhůru. Uděláme pro to všechno, slibuje Páník

Fotbalový Zlín odpočítává už jen hodiny do jednoho z největších zápasů své historie. Ve středu od 17:30 se ševci ve finále MOL Cupu střetnou s Opavou a kromě poháru bude ve hře i vstupenka minimálně do 3. předkola Evropské ligy. Tým se již připravuje v Olomouci a je nachystaný udělat pro vítězství vše.
"Děláme pro mužstvo veškerý servis, abychom si nemuseli říkat, zda jsme toho nemohli udělat víc. Po všech stránkách jsme nachystaní, a proto tady taky sedíme a trénujeme," argumentoval trenér Bohumil Páník, proč už mužstvo do Olomouce dorazilo. "Finále poháru po dlouhých letech je pro klub obrovský předěl. Vyhrajeme a zlínský fotbal se může znovu nadechnout a jít dál po schodech vzhůru, tak jako se to podařilo třeba Liberci, Plzni a dalším. Uděláme pro to všechno," slibuje zlínský kouč.

Ševci za sebou mají nevydařený ligový zápas s Jihlavou. To už je však pryč. Každý myslí jen na pohár. "Hráči mají absolutní klid. Nikdo jim nic nepřipomíná. To co se událo v sobotu, tak takové zápasy jsou. Brno s nimi taky prohrálo a pak porazili nás, takže jde o to, aby z toho dokázali hráči vylézt ven a zase se soustředili na další utkání. My jsme taky vyhráli na Slavii a to nikdo nečekal. Teď tedy spíš čekají, že se propadneme dál, ale já vím, že vyhrajeme," říká sebevědomě šedesátiletý kouč.

Zlínští za sebou mají zvláštní období. V lize jim to nejde, ovšem v poháru už dokázali vyřadit Spartu, Liberec i Slavii. Proč tomu tak je? "Kdybych to věděl, tak bychom vyhrávali pořád," směje se Páník. "Pracujete s lidmi. To není stroj, kterému tam něco hodíte, a vypadne vám na druhé straně výrobek. Tady je práce s dvaceti lidmi, kteří mají svoje myšlení, svojí psychiku a někdy je to o té psychice. Dostanete hloupý gól a pak se vám to celé sesype. Pak se ukáže, jak je to mužstvo silné a jakou má motivaci," vysvětluje zlínský trenér.

"Teď jsme hráli s týmy, které jsou ohrožené, a já vždycky říkám, že když krysu zaženete do rohu, tak taky skáče a chce vás hryznout. Takto se chovají i mužstva, která hrají o sestup. My jsme měli pohodlí, díky umístění po podzimu a hráči to mají v hlavě, ať chtějí, nebo nechtějí." Někdo Zlín pasuje do role favorita, vzhledem k tomu, že hraje proti druholigovému týmu. To však Páník odmítá. "My určitě nejsme favorité. I podle toho, jak se daří v lize nám a jak Opavě, což už něco naznačuje. Ale vím, že mužstvo je schopno se soustředit na jeden zápas. Dokázali to už v předešlých zápasech MOL Cupu a já věřím, že to zopakují i zítra."

I vzhledem k tomu, že Opava vyřadila čtyři prvoligové kluby, včetně Plzně a Boleslavi, očekává zlínský kouč velmi bojovné utkání. "Opava je silné mužstvo. Jsou organizovaní, pracovití, poctiví a na tom je to všechno postaveno. Někteří hráči už tam hrají hodně dlouho. Jsou vhodně doplnění o některé další hráče a jsou tam tři, čtyři lídři, o které je to opřené. Není náhoda, že jsou ve finále poháru a maže to všechny rozdíl mezi první a druhou ligou. Bude to boj."

 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál