Michal Sedláček
14.5.2017
Jugas po zápase s Jihlavou nešetřil kritikou. Katastrofa, ostuda, nedivím se diváků, že pískali

Jugas po zápase s Jihlavou nešetřil kritikou. Katastrofa, ostuda, nedivím se diváků, že pískali

Ševci doma padli s Jihlavou 0:3, což mimo jiné znamená, že na jaře doma před vlastními diváky ani jednou nevyhráli. Hráči to nesli těžce, především pak kapitán týmu Jakub Jugas, z kterého byla cítit velká frustrace, zklamání i naštvání. K výkonu mužstva neměl jediného pozitivního slova a doufá, že se tým dá dohromady alespoň na finále MOL Cupu. Jinak ale směrem k výkonu na hřišti padala především ostrá slova kritiky.
"Nevyhráli jsme na jaře doma ani jednou, což je úplná katastrofa. To je naše ostuda. Můžeme děkovat, že lidi přišli. Já se jim ani nedivím, že pískali. Po právu jsme si to zasloužili," nezastírá kapitán ševců. "V první půlce máme pět šancí a pak dostane gól z tečované střely. Vlastňák a je po nás. Takže úplná katastrofa," opakuje zlínský stoper, který jen těžko hledal slova. "Já nevím, co k tomu říct. My dostaneme gól ze všeho. Oni byli ve druhé půli dvakrát u brány a dali dva góly. My snad dostaneme gól i z autu. To není možné," kroutí hlavou.

"Celoroční práci jsme vyhodili do koše. Riskujeme sázkou na jeden zápas a uvidíme, jak to dopadne," mluví směrem k finále MOL Cupu a odmítá, že hráči zápasu proti Jihlavě nevěnovali tolik pozornosti. "Proč bychom se měli soustředit na středu? My chceme hrát v lize. Chceme vyhrávat tady. Mohli jsme si to uhrát, ale my nevyhráváme. Mohli jsme vyhrát v Brně, mohli jsme vyhrát tady, ale my nevyhráváme nic. Práci za celý rok jsme hodili do koše," říká a ostře pokračuje dál.

"Jestli si někteří hráči myslí, že přijedou ve středu na pohár po prohře 0:3, a porazí Opavu, která přejela čtyři prvoligové týmy, tak to ať si sednou na zadek a musí si uvědomit, že takto se to nebude hrát. Takže od toho tady jsem já, protože takto to nejde," vysvětluje, proč několikrát během utkání musel na spoluhráče zvýšit hlas. "Každý má vlastní hlavu. Musí si říct, jak hrál a přistoupit k tomu na sto procent. Jestli k tomu tak nepřistoupil proti Jihlavě, tak já fakt nevím," krčí nechápavě rameny.

Trenér na hráče o přestávce v kabině křičel, aby je vyburcoval k lepší hře. Jugas už se o to ani nepokoušel. "Já už na to nemám ani sílu. My jim to říkáme už čtyři týdny některým. To je neskutečné! Jak si mohou dovolit vypustit nějaký souboj. My hrajeme o body, o peníze, o svojí čest. Prohrajeme pět kol v řadě a pojedeme na pohár a vyhrajeme? To v žádném případě," říká hodně důrazným hlasem naštvaný kapitán ševců. 

Ve středu Zlín čeká finále MOL Cupu, a pokud bude chtít pomýšlet na úspěch, bude muset svůj výkon výrazně zlepšit. "Co k tomu mám říct. Je to finále, stát se může cokoliv, ale jestli budeme hrát takto, jak jezdíme tři týdny ven a hrajeme doma, tak to bude katastrofa. A budeme se ještě celou kariéru stydět, jakou jsme tady promarnili šanci, která tady je jednou za padesát, nebo sto let," je si vědom Jugas, jenž se pokusí zápas s Jihlavou vytěsnit z hlavy. "Taky jsme v té lize něco odehrál, takže vím co a jak, ale určitě to nejde jen tak hodit za hlavu. To nejde!"

 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál