Michal Sedláček
15.4.2017
Pazdera: Potřebujeme dát první gól, aby se nám hrálo lépe. Musíme to zlomit silou vůle!

Pazdera: Potřebujeme dát první gól, aby se nám hrálo lépe. Musíme to zlomit silou vůle!

Ševci podlehli doma Teplicím 0:2. Dlouho však byli více než vyrovnaným soupeřem, jenže vše zlomil úvodní gól hostů, který přišel v 50. minutě. Zlínští se pak trápili a nedokázali najít odpověď. Utkání po zápase hodnotil Lukáš Pazdera.
Do 50. minuty jste byli lepším týmem, ale pak se hra úplně sesypala. Je to o hlavě?
Začneme dobře druhý poločas, pak dostaneme v 50. minutě takový smolný gól, negól a už se nedokážeme postavit na nohy, ač toho času ještě bylo hodně. Finální fáze nám ale nešla a na to jsme asi dojeli.

Myslíte ještě na pohárovou Evropu, nebo už jste to zavrhli?
My potřebujeme vyhrát. Když vyhrajeme, tak se začneme zase dívat trochu před sebe, ale teď se musíme dívat sami na sebe a musíme vyhrát.

V čem je problém? V proměňování šancí?
Je to o gólech, ale útočí celý tým, brání celý tým. Musíme zvednout hlavy a poprat se s tím, to je sport.

Jaký impulz to potřebuje, aby se začalo konečně dařit?
Nevím, potřebujeme to zlomit silou vůle. Dnes jsme tomu věřili. Myslím si, že první poločas i vstup do druhé půle měl nějaké parametry, v malém vápně jsme měli šanci, kterou jsme bohužel nedali. Teď nám do té naší brány spadne všechno a tím pádem to zase nezvládáme.

Inkasovaný gól na 0:1 vás docela zlomil, že?
Asi bylo vidět, že tam na nás padla nějaká deka, ale to je špatně. Za stavu 0:1 pořád zbývalo do konce hodně času. Jsme profesionálové a musíme zvládat i takové zápasy. Je to prostě fotbal, sport a ne vždycky budeme vyhrát. Je to i o tom, abychom to zvládali otáčet.

Vám se nedaří dávat v zápasech první branku. To vás pak asi hodně sráží, je to tak?
To je ono. Asi potřebujeme dát první gól, aby se nám pak hrálo lépe. To ale neznamená, že když dostaneme, tak že to nemůžeme otočit.

 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál