Zuzana Molková
14.4.2017
JAKUB JUGAS: Jsem pyšný na to, že ve Zlíně můžu být!

JAKUB JUGAS: Jsem pyšný na to, že ve Zlíně můžu být!

Dostal se mezi deset nejlepších a pak vyhrál i „celého“ Sportovce. Zlínský odchovanec, současný kapitán týmu a bezesporu jeden z největších srdcařů, kteří kdy v kádru ševců působili - řeč není o nikom jiném než čtyřiadvacetiletém Jakubovi Jugasovi. Ten včera na slavnostním galavečeru v Kongresovém centru přebral hlavní titul Sportovec města Zlína 2016. „Byl jsem opravdu šťastný, ale i hodně nervózní. Nečekal jsem, že bych takovou cenu mohl získat, vždyť tam bylo tolik skvělých sportovců… byl to neskutečný okamžik, opravdu nepopsatelný. Jsem rád, že ve Zlíně mám takové trenéry, spoluhráče a hlavně kamarády. Jsem na to pyšný, že tu můžu být,“ svěřil se po předání ceny zlínský obránce.
Nejúspěšnější sportovec města. Jaké jsou první pocity z tohoto ocenění? 
Má to pro mě obrovskou váhu, troufnu si i říct, že jsem ji získal neoprávněně, protože bez kluků, se kterými hraji bych nikdy tohle ocenění nedostal. Velká část ceny putuje jim a nechtěl bych opomenout ani realizační tým, ale i celý klub, který mě vůbec umožnil tady být. Rád bych ještě vyzdvihl našeho kondičního trenéra Michala Molka, který se mi věnuje a je i jeho velká zásluha, že jsem teď tam, kde jsem. Děkuji za jeho práci. 

Je pro tebe tato cena určitým závazkem?
Ano. Je pro mne závazkem, dělat svoji práci ještě s větší chutí a odhodláním. Moc si toho vážím, a ještě jednou se budu opakovat bez svých spoluhráčů, trenérů a klubu bych tu nemohl být, takže je to náš společný úspěch. Strašně rád bych poděkoval i všem fanouškům, kteří mi zaslali hlas a podporují nás.  Je to pro mě další motivace do práce, dělat ji ještě s větším odhodláním a úsilím. Je to pro mě závazek, ale bez kolektivu by to nešlo. Kluci mi ihned blahopřáli a viděl jsem, že mají i oni upřímnou radost. Jsem rád, že ve Zlíně mám takové trenéry, spoluhráče a hlavně kamarády, a jsem na to pyšný, že tu můžu být!

Jsme zvyklí vídat tě spíše ve sportovním. Jak se cítíš v obleku?
Osobně mám nejraději tepláky, které jsou strašně pohodlné a pro cestu na trénink a zpět postačí. :D Nejsem nějaký manekýn, který stojí u zrcadla 30 minut, jako někteří od nás z kabiny, ale když nastane možnost vzít oblek strašně rád ji využiji. Je to takový únik od všedního dne a změna ze stereotypu.

Jaký moment bys označil ty osobně jako „nejúspěšnější“ v loňském roce? 
Největším úspěchem loňského roku je pro mě podzimní část fotbalové ligy, kde jsme s týmem předváděli velmi pohledné výkony a i výsledky. Dále beru jako úspěch dostat se do širší nominace reprezentačního A týmu.

Jsi vzorem pro spousty malých (i velkých) sportovců. Poradil bys jim nějaký recept na to, jak být úspěšný?
Na to, jak být úspěšný neexistuje žádný recept. Každý si na to musí přijít sám a mít okolo sebe ty správné lidi. Já jsem měl štěstí, že jsem okolo sebe tyhle lidi měl; jak rodinu, kamarády, spoluhráče, tak i trenéry, kteří mě vedli od začátků. Jediné, co můžu mladým sportovcům poradit je dělat sport s láskou. Dělat taky všechno na sto procent - mám to vyzkoušené a vždycky se vám ta práce vrátí. A jak v jednou v rozhovoru řekl Pavel Nedvěd: Já jsem dělal všechno na sto procent. Když jsem trénoval, trénoval jsem na sto procent. Když jsem hrál, hrál jsem na sto procent a když jsem se bavil, bavil jsem se na sto procent.

Ve sportu jsou okamžiky, kdy se láme kariéra směrem nahoru, ale i dolů… Jak se s tím vypořádat?
Důležité je věřit tomu co dělám, nebo naslouchat tomu komu věřím, že ví, co mám dělat. V určitém věku to u mě byl táta, který mě naštěstí nasměroval správným směrem. Později jsou to trenéři a je jen na vás, jestli touto cestou chce jít nebo ne.

Zmínil jsi svého tátu… Je pro tebe podpora rodiny hodně důležitá?
Patří jim obrovské díky a chtěl bych jim vzkázat, že tohle ocenění je hlavně pro ně, protože na něm mají svůj velký podíl. Rodina i přítelkyně mě neustále podporují a fotbalem žijí. Obzvláště rodiče, babička a děda, kteří mě už od útlého věku neuvěřitelně podporovali a obětovali velké množství svého času, jen proto, abych mohl hrát fotbal. Bohužel to trochu odnesla má sestra, která nemohla rozvíjet svůj všesportovní talent, ale i ona mi velmi fandí, a když může velmi ráda mne přijde podpořit. Poděkování patří i pejskovi Melince.:-)

Na galavečeru jste měli možnost potkat a pohovořit i se sportovci, které běžně nepotkáváte. Jaká je to pro tebe zkušenost?
Potkat sportovce z jiných sportovních odvětví je pro mě určitě vzácná zkušenost, rád se víc dozvím o jiných sportech. Jsem rád, že Zlín má tolik úspěšných a nadějných sportovců a sportů, kteří toto město reprezentují.

Fotbalové jaro je ve své půlce, jak bys ho prozatím zhodnotil?
Podzimní část se nám povedla až nadmíru skvěle, nikdo tohle nečekal. Přes zimu klub zapracoval na posílení kádru a umožnil nám trénovat ve skvělých podmínkách, jako byla nová umělá tráva na Vršavě, ale i soustředění v Turecku. V jarní části se nám bohužel ještě nepodařilo zvítězit, ale dokázali jsme postoupit v poháru do semifinále. Jsme pořád ve hře o evropské poháry, které celý tým, klub i fanoušci chtějí, a uděláme proto všechno. I když se nám teď nevede, pořád pracujeme tvrdě a odhodlaně dosáhnout svého cíle. 

Zítra čeká tým na zlínské Letné další důležité utkání. Jaký je cíl? 
Po zápase, který nás v sobotu čeká, se můžeme dostat opět nahoru. Nedáváme hlavy dolů, ale jsme hrdí, že můžeme reprezentovat fotbalový klub a naším cílem je reprezentovat i Zlín a celý kraj v evropských pohárech. Můj cíl je náš společný cíl – poháry!

Fotogalerie

               
 
 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál