Dominik Zahnaš
10.3.2017
BOHUMIL PÁNÍK před DERBY: Pro spoustu našich fanoušků je to utkání půlroku. Vnímáme to také

BOHUMIL PÁNÍK před DERBY: Pro spoustu našich fanoušků je to utkání půlroku. Vnímáme to také

Ševce ve 20. kole ePojištění.cz ligy čeká DERBY Zlínského kraje. Na zlínskou Letnou přijedou v sobotu fotbalisté sousedního Slovácka. Oba týmy se trápí střelecky, ale zároveň oběma celkům pracují pečlivě obrany. Přece jen ševci jsou i díky svému postavení v tabulce v utkání favoritem, ovšem DEBRY nemá favorita.
„Pro spoustu našich fanoušků je to utkání půlroku. Vnímáme to také. O to více vnímáme, že jsme oba ještě nevyhráli. Je to pro nás prestižní utkání, které bude mít grády. Věřím, že nás čeká plný stadion a fanoušci budou fandit tak, abychom utkání odehráli v krásném prostředí a ne v nenávistném. Taky, že vše bude v duchu fair-play a užijeme si oslavu fotbalu,“ těší se na zítřejší derby zlínský kouč.  

Fotbalisté Zlína zatím po návratu mezi elitu drží titul vládce kraje pevně ve svých rukou. Ve třech odehraných utkáních Zlínští ani jednou nepadli. Tým z Uherského Hradiště dokázali dvakrát porazit, jednou pak remizovat.

„Rozhodují detaily, především pak góly. Minule na Slovácku jsme těžko přežili první poločas, domácí měli gólové situace. Ve druhé půli jsme ale udeřili my a dokázali převážit všechny body na naši stranu. Kdybychom inkasovali na 0:2, zápas by byl jiný,“ vzpomíná zlínský trenér. 

Slovácko především v zimní přestávce prošlo obměnou. „Odešli kreativní hráči. Mužstvo je silnější, bojovnější, soubojovější, je tam více válečníků. Mají v týmu výborné hráče a dokázali vytvořit lídry mužstva ze svých zdrojů. Díváme se na zápasy a sledujeme, jak mužstvo dovede hrát. Hledáme i slabiny. Odešli středoví hráči, kteří tvořili hru. Stopeři jsou jiní, jednodušší, agresivnější, méně vymýšlejí, méně tvoří, o to hůře se přehrávají. Tři nuly v kolonce obdržených branek tak nejsou náhoda,“ vypozoroval Bohumil Páník.

Výkop DERBY Zlínského kraje je naplánován na sobotu od 15:00.
 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál