Michal Sedláček
8.3.2017
Derby se blíží! Ševci doma v sobotu vyzvou Slovácko

Derby se blíží! Ševci doma v sobotu vyzvou Slovácko

Kdy jindy zlomit střelecké trápení, než proti krajskému rivalovi! Ševci v sobotu od 15:00 změří síly se Slováckem. Dlouho očekávaný zápas dvou nedalekých soupeřů se blíží. Oba týmy trápí střelecké sucho. Ani jeden z mančaftů ještě nedal na jaře gól. Tým z Uherského Hradiště má na kontě tři remízy 0:0, ševci dvě a jednu prohru 0:1.
Ševci si i po prohře v Karviné udrželi své postavení na 4. příčce, ale pátá Mladá Boleslav se jim o bod přiblížila. Zlín už čeká na výhru pět ligových zápasů. Stejnou dobu také nevstřelil gól. Slovácko se také na jaře z branky ještě neradovalo, ovšem také ještě neinkasovalo. V tabulce týmu z Uherského Hradiště patří 9. místo, když v odehraných devatenácti kolech posbíral 21 bodů. Nejčastěji končí zápasy Slovácka remízou. Má jich na kontě už devět. Druhý nejvyšší počet v lize. Více jich má jen Brno. 

Na hřištích soupeřů posbíral rival ševců 12 bodů, což je sedmý nejvyšší počet v rámci ligy. Svěřenci trenéra Bohumila Páníka jsou šestým nejlepším týmem na domácím trávníku. Proti Slovácku se těší na skvělou atmosféru. "Už minule jsme měli vzhledem k vzdálenosti obrovskou podporu i na Slovácku. Doma bude určitě ještě větší, ale to hlavně v momentě, kdy budeme hrát pěkný a atraktivní fotbal. Pak se zapojí do fandění i zbytek stadionu a ne jen kotel," doufá asistent trenéra Jan Somberg. 

 Co se týká změn, tak v zimní přestávce udělal tým Stanislava Levého čtyři přestupy. Z klubu odešli Diviš, Kerbr a Hlúpik. Mužstvo posílil Jan Navrátil z Liberce. Největší hrozbou pro ševce by měl být útok soupeře. Tam najdeme dva cizince. Francise Koného z Toga a Benjamina Tetteha z Ghany. Tvůrcem hry je pak kapitán Veliče Šumulikoski, který má na kontě nejvíce vytvořených šancí pro spoluhráče a asistencí v celém týmu. Letos však nikdo své ofenzivní schopnosti ještě nedemonstroval gólem.
 
 

Generální partner

Lukrom a.s.

Hlavní partneři

Zlínský kraj Město Zlín Fastav a.s. STES HET Provit a.s. FAČR Raciola Raciola Mikrop Pozemní stavitelství Zlín ELKO EP, s.r.o. Stavební firma Navláčil

Partneři

Gambrinus Eurovia MPL Stavebniny Magneton a.s. Tekro a.s. Unimarco a.s. Arles T-MOTOR Zlín Sportovní kluby Zlín Eminent – chovatelská řada špičkových českých krmiv pro psy a kočky Hamag Závod biochemických služeb, výroba krmiv M tradeUhlsport

Partner výstroje

top4football Adidas

Bezpečnostní partner

BD Safe

Mediální partneři

Radio Zlín Radio Rock Max Zlínský deník

© 2011-2017 FC FASTAV Zlín & eSports.cz, s.r.o.

RSS kanál